Сместен на брегот на Охридското Езеро, хотелот Тино Свети Стефан нуди бесплатен wi-fi, бесплатна климатизација, 24 часновна рецепција, велнес центар и ресторан, бесплатен паркинг за гостите (со претходна резервација), конференциска сала.

Хотелот располага и со внатрешен базен, надворешен базен и излез на брегот на Охридското Езеро. Вкусен појадок се служи секое утро во хотелот, а за вечера може да се ужива во ресторанот во куќата. Исто така, достапна е и услуга во собата.

Велнес областа на хотелот се состои од затворен и отворен базен, сауна, амам и фитнес центар. Масажата се доплаќа и истата е на барање. Во самиот хотел има и посебна просторија за оставање на багажот.

Античкиот театар на Охрид се наога на 4км од хотелот, а аеродромот се наоѓа на 12км.

Сместување:

Хотелското сместување располага со двокреветни соби со балкон, амапртман со балкон и поглед кон море, трокреветна соба со поглед кон море, двокреветна соба со поглед кон море, економи двокреветна соба. Секоја соба е удобно опремена со балкон, ТВ со рамен екран и мини бар, сопствен тоалет.

ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2021 (01.06 – 31.08.21)

ПРОМО ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ

 • ➡ 3 ноќевања – 99 еур (со појадок и вечера по лице)
 • ➡ 4 ноќевања – 132 еур (со појадок и вечера по лице)
 • ➡ 5 ноќевања – 155 еур (со појадок и вечера по лице)
 • ➡ 6 ноќевања – 186 еур (со појадок и вечера по лице и гратис вино 0,75 л во соба)
 • ➡ 7 ноќевања – 203 еур (со појадок и вечера по лице и гратис масажа по лице)

Доплати:

 • Цените се со вклучен појадок и вечера
 • Цена за 1 или 2 ноќевања е 35 евра по лице во двокреветна соба од
  ноќ
 • За фамилијарни апартмани важи Minimum 3 full paying + доплата
  за 4то лице во зависност од возраст
 • Доплата за соба со поглед кон езеро е 3 евра по лице од ноќ
 • Доплата за пансионски ручек е 6 евра по лице
 • Деца до 6 години во двокреветна соба се гратис (без дополнително
  легло, со вклучен појадок и вечера)
 • Деца 6-12 години во двокреветна соба имаат 50% попуст од цената
  по лице (со дополнително легло, со вклучен појадок и вечера)
 • Трето лице во стандардна трокреветна соба има 25% попуст од
  цената по лице

Услуги вклучени во цените:

 • појадок и вечера, користење на внатрешен
 • базен, детски базен, надворешен базен (лежалки, чадори), спа центар со
 • џакузи, сауна и парна бања, детско игралиште, Wi-Fi
 • Можност доплата за масажи, третмани и солариум.
 • Собите во хотелот се реновирани во 2020 год.
 • Цените се со вклучен ДДВ.
 • Во цената не е вклучена туристичка такса – 40 денари по лице од ноќ
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]