Сместен на брегот на Охридското Езеро, хотелот Тино Свети Стефан нуди бесплатен wi-fi, бесплатна климатизација, 24 часновна рецепција, велнес центар и ресторан, бесплатен паркинг за гостите (со претходна резервација), конференциска сала.

Хотелот располага и со внатрешен базен, надворешен базен и излез на брегот на Охридското Езеро. Вкусен појадок се служи секое утро во хотелот, а за вечера може да се ужива во ресторанот во куќата. Исто така, достапна е и услуга во собата.

Велнес областа на хотелот се состои од затворен и отворен базен, сауна, амам и фитнес центар. Масажата се доплаќа и истата е на барање. Во самиот хотел има и посебна просторија за оставање на багажот.

Античкиот театар на Охрид се наога на 4км од хотелот, а аеродромот се наоѓа на 12км.

Сместување:

Хотелското сместување располага со двокреветни соби со балкон, амапртман со балкон и поглед кон море, трокреветна соба со поглед кон море, двокреветна соба со поглед кон море, економи двокреветна соба. Секоја соба е удобно опремена со балкон, ТВ со рамен екран и мини бар, сопствен тоалет.

ЦЕНИ ВО ПЕРИОД ОД 01.03 – 31.03.2021 (Half Board)

Цени во РАБОТНИ ДЕНОВИ (од недела до четврток)

  • ➡ 2 ноќевања – 46 еур (со појадок и вечера по лице)
  • ➡ 3 ноќевања – 69 еур (со појадок и вечера по лице)

Цени за ВИКЕНД (петок и сабота)➡

  • ➡ 2 ноќевања – 50 еур (со појадок и вечера по лице)

ЦЕНИ ВО ПЕРИОД ОД 01.04 – 30.04.2021 (Half Board)

  • ➡ 2 ноќевања – 60 еур (со појадок и вечера по лице)

ЦЕНИ ВО ПЕРИОД ОД 01.05 – 31.05.2021 (Half Board)

  • ➡ 2 ноќевања – 70 еур (со појадок и вечера по лице)

ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2021 (01.06 – 31.08.21)

ПРОМО ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ОД 01.05.21

  • ➡ 2 ноќевања – 70 еур (со појадок и вечера по лице)

РЕДОВНИ ЦЕНИ

➡ 2 ноќевања – 80 еур (со појадок и вечера по лице)

Соба со поглед кон езеро се доплаќа – 2 евра по лице

Доплати:

  • Туристичка такса 40 денари по ноќевање од лице
  • Деца до 5,99 год–бесплатно (во двокреветна соба, без дополнително легло, по избор на гостинот порција вечера со доплата од 3 евра по дете)
  • Деца од 6 – 11,99 год – 10 евра од ноќ (во двокреветна соба, со дополнително легло)
  • Возрасни лица 12 год + со 25% попуст од цената по лице

Услуги вклучени во цена: користење на внатрешен базен, детски базен, спа центар со џакузи, сауна и парна бања, детско игралиште, пинг понг маса, конференциски сали (за настани), Wi-Fi, паркинг пред хотелот.

Услуги со доплата: соба за забава (билјард, фудбалче, пикадо); масажи, третмани и солариум.

[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]