08.11 – 13.11.2023

 6 дена – 5 ноќи

Програма:

1 ден: СКОПЈЕ – ТИРАНА – АБУ ДАБИ – ДУБАИ

Сoстанок на групата на договорено место во 9:00ч. Трансфер до аеродром во Тирана. Полетување за Абу Даби во 17:50ч. Пристигнување во 02:05ч наредниот ден. Трансфер и сместување во хотел во Дубаи.

2 – 5 ден: ДУБАИ

Појадок. Денови за индивидуални активности или организирани излети.

6 ден: ДУБАИ – АБУДАБИ – ТИРАНА – СКОПЈЕ

Појадок. Напуштање на хотелот. Трасфер до аеродромот во Абу Даби.
Полетување во 14:00ч. Пристигнување во Тирана во 17:05ч. Трансфер до Скопје.

ЦЕНА на аранжманот 549€ / 34.000 ден до 20.09.2023

Редовна цена 629€ / 39.000 ден

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧЕНИ СЕ СЛЕДНИТЕ УСЛУГИ:

 • Повратен автобуски трансфер од Скопје до Аеродромот во Тирана
 • Авионски билет со вклучени 8 кг багаж
 • Аеродромски такси
 • Повратен трансфер од Абу Даби до хотел во Дубаи
 • 5 ноќевања со појадок во хотел 4* Time Asma Hotel во Дубаи
 • Асистенција на аеродром во Дубаи

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ СЛЕДНИТЕ УСЛУГИ:

 • Факултативни екскурзии
 • Таксата за престој се плаќа директно:
        4 – 5 еур / за соба на ден за хотел 5*
        3 – 4 еур / за соба на ден за хотел со 4*
        2 – 3 еур за соба на ден за хотел со 3*
 • Патничко осигурување
 • Доплата за багаж – информации во агенција
 • Виза за влез во Дубаи за возрасен 95 еур, деца до 17г 50 еур, потребен е скениран пасош и фотографија во боја. Пасошот треба да биде со важност 6 месеци до денот на враќањето. Износот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ.
ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ 
Цените се за група од  минимум 15 патника  со водич на српски јазик
ЕкскурзииВреметраењеЦена по лицеОпис
Dubai City Tour10.00  -18:00    8 часа65 еурЦелодневна посета на Emirate Mall, Dubai Mall. Burj Khalifa панорамско разгледување. Музејот на иднината  панорамско разгледување. Палатата на шеикот – Фото-стоп, Дубаи frame панорамско разгледување, Dubai Creek & Abra, Gold & Spice souq и стариот дел на Дубаи. Џамијата Џумаира. Фото-стоп пред хотелот Burj AL Arab, пазарот Мадинат, плажа Јумеирах. Посета на Палмата и панорамски раглед на хотелот Atlantis The Palm. 
 Desert Safari tour15:00 –20,00                  6 часа60EURТрансфер, сафари со џип, 30 минути, поглед на залез на сонце во пустината, вечера со вклучени  неограничени пијалоци (безалкохолни), тетовирање со кна, организирана престава со стомачни и дервишки  танци,  за крај десерт Арапско кафе со урми
Burj Khalifa124 & 125 Kat08:30 – 14:30    40 мин45еурВлезница до 124 и 125 кат, без трансфер
Dhow Cruise Marina20:30 – 22:30    2 часа60 еурТрансфер, крстарење со брод по Марината, вечера со вклучени  неограничени  пијалоци (безалкохолни) и дервишки танци. Без водич
COMBOMiracle garden & Global Village14:00- 20:00                   6 часа60 еурТрансфер и влезницаМiracle garden – најголемата цветна градина со повеќе од 50 милиони цветови и 250 милиони билкиGlobal Village – светот во мало на едно место, продавници, ресторани и атракции на повеќе од 80 култури  смстени во  26 павиљониЗа организација потребно е минимум  4 патника
Day Abu Dhabiсо ручек09:00- 16:008 часа90 еурЦелодневна посета на џамијата Sheikh Zayed, Претседателската пaлата Qasr Al Watan–фото-стоп, хотелот Emirate Palace – фото-стоп Панорамско разгледување на Corniche –познато шеталиште, Ручек во ресторан. Посета на  Heritage Village – местото каде што можете да  видите традиционална селска оаза која го отсликува  на животот во ОАЕ пред нивниот нафтен бум. Посетата овде се чувствува како прошетка низ аналите на историјата каде што можете да видите камени колиби, бедуински шатори и куќи од палми. Посета на Ferari World.
Напомени:

Цените се по лице и важи за ограничен број на места
Плаќање исклучиво во денари 1 eur = 62,00 ден
Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или имиња
Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжманот. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Дубаи согласно промена директно од авио компанијата.

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд. Калкулацијата за факултативните излети е направена нa минимум 15 особи, пријавувањето е при резервација во агенција.