Патувања

  1. Home
  2. Патувања
Filter
Filter × Close

Рафтинг на Тара - 29.04 - 01.05.2023

0.0

ПРВОМАЈСКИ РАФТИНГ НА ТАРА – МОДРА РЕКАЈа започнуваме сезоната на рафтинг адреналински авантури

Крф (2 Ноќевања) - Велигден

0.0

Крф

е преубав остров на делот на Јонскиот архипелаг во Грција, со бујна вегетација,

Плитвички Езера - 1 Мај

0.0

ПЛИТВИЧКИ ЕЗЕРА - САРАЕВО – ЈАЈЦЕ – БИХАЌ – ЗАГРЕБ 1 ден 28.04.2023 Поаѓање од Прилеп (попатно

Location: Opatija, Croatia

Јужна Италија (Aвтобус) - 13.04 - 18.04.2023

0.0

ЈУЖНА ИТАЛИЈА (НЕАПОЛ-КАПРИ-АМАЛФИ-ПОЗИТАНО-СОРЕНТО-ПОМПЕИ) ВЕЛИГДЕН -

Location: Rome, Metropolitan City of Rome, Italy

Кипар - 28.04. - 01.05.2023

0.0

Програма 1 ден: 28.04.2023-Петок

<br

Location: Cyprus

Истанбул - Велигден

0.0

Турата стартува од паркингот на Хотел Русија околу 16:00 часот од Скопје. Ноќно возење со попатни

Location: İstanbul, Turkey

Сараево & Мостар - 8 Март

0.0

ПРВ ДЕН (09.03.2023) ЧЕТВРТОК Поаѓања се организирани од повеќе градови во Македонија. Поаѓањето

Location: Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

Кавала & Тасос - 1 Мај

0.0

ПРВИ МАЈ ВО КАВАЛА (Целодневен излет на Зелениот Остров Тасос) (29.04.2023 –

Location: Kavala, Greece

ПРВОМАЈСКА АЛПСКА ПРИКАЗНА - 27.04 - 02.05.2023

0.0

ПРВОМАЈСКА АЛПСКА ПРИКАЗНА КРАЊСКА ГОРА-ХАЛШТАТ-МИНИМУНДУС-КЛАГЕНФУРТ Бонус излет на

Location: Ljubljana, Slovenia

Крстарење - Велигден 2023

0.0

СОЛУН – КУШАДАСИ – КРИТ – САНТОРИНИ – МИКОНОС – МИЛОС – АТИНА – СОЛУН Поаѓање 16 и 23 Април од