Вила ТУНДЕ се наоѓа на 130 – 140м. оддалеченост од плажа. Располага со  1/2, 1/3 и 1/4 студија (со по два дупли кревети или 1  дупли и два поединечни кревети), опремени со: кујна, ТВ, купатило, тераса, WI-FI, клима (вклучена во цената).
Координати: 40.711102, 23.701487

НЕА ВРАСНАСТУДИЈА
ТУНДЕ
ПЕРИОДНОЌИ1/21/31/4
03.06-10.0678090100
10.06-17.067120130140
17.06-24.067170180200
24.06-01.077200220240
01.07-08.077230250270
08.07-15.077250270290
15.07-22.077270290310
22.07-29.077290310330
29.07-05.087290310330
05.08-12.087290310330
12.08-19.087290310330
19.08-26.087270290310
26.08-02.097240260280
02.09-09.097190200210
09.09-16.097160170180
16.09-23.097120130140
23.09-30.0978090100

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (во агенција).
Цените се изразени во евра за наем на студио и аппартман за 7 ноќевања.

Автобуски превоз: 2200 ден  – повратен билет – За деца до 14 год. 1600 ден.
Прилеп 05:00, Кавадарци 06:00 ч.
Враќање: Неа Врасна 13:00 по локално време.

Напомена: 

 • Задолжително патничко здравствено осигурување
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • За  хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.
 • Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локално време.
 • Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.).

                                                                                    

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

NEA VRASNA VILA TUNDE

6th Paraliaki 14, Volvi 570 21, Greece , POSTCODES 570 21

Координати: 40.711102, 23.701487

Error: Contact form not found.