Вила “ПАСКАЛИС

На само 400 км.оддалеченост по копнен пат и 2,5 часа со траект се стигнува до прекрасниот кристално чист остров Скиjатос.

Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиjатос е со површина од околу 50 км2 има преку 50 плажи со извонредна забава за млади. Плажите Кукунариес, Агиа Параскеви, Трулос, Мегали Амос,Дијамант Бич, Лаларија и многу други оставаат простор за повторно навраќање и убави спомени.

Градот Скиjатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици со брендирана гардероба, кафетерии и дискотеки испреплетено со многубројни туристи од цела Европа, ќе ве опушти и направи задоволни и чекор понапред од сите.

Вила “ПАСКАЛИС“ лоцирана во Трулос на оддалеченост  7 минути од прекрасната плажа Трулос.Извонредна местоположба со фасцинантен поглед кон морскиот хоризонт неограничувајќи го вашиот поглед и  мисла.
Плажата Трулос е преубава плажа со ситен песок и постепено задлабочување , тиркизна боја на водата ,лежалки ,таверни …. во непосредна близина има Супермаркет.

ЦЕНОВНИК ПО ЛИЦЕ (НОЌЕВАЊА СО ПРЕВОЗ)

ЦЕНИ ЗА 7, НОЌИ,АВТОБУС, ТРАНСФЕР(ПРИСТАНИШТЕ-ВИЛА ПРИСТАНИШТЕ),ПРЕТСТАВНИК НА ОСТРОВОТ

Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден

Во цената е вклучено:
*Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен:
автобуски превоз, трансфер пристаниште-вила-пристаниште, за минимум 2 лица;
*трето, четврто, лице плаќаат според табелата;
*1 и 2 (прво и второ) дете до 12 години плаќаат според табелата;
* дете до 02 години бесплатно (без седиште);

*Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден;
*Поаѓање во 23:00 часот; 
Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност по курс 62ден.
Само автобуски превоз Скопје – Волос – Скопје 50 еур за возрасни, 40 еур за деца до 12 год.- повратна автобуска карта;
Само автобуски превоз 45 еур за возрасни, 35 еур за деца до 12 год. – еден правец;
За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за прво и второ лице, за 3 и 4 лице по 25 еур,за деца до 12 години не се одбива;
Напомена: Oбезбедено е трансфер од пристаниште-вила-пристаниште на денот на пристигнување и заминување
Во случај на промена на часот на поаѓање/враќање од страна на бродската компанија, агенцијата го задржува правото за промена на часот на поаѓање/враќање во согласност со промените на бродската компанија.

Во цената не е вклучено:

*БРОДСКА КАРТА ВОЛОС – СКИЈАТОС – ВОЛОС  30€ се плаќа во автобус;
*клима уред доколку се користи 7€од ноќ / се плаќа во вилата;
*туристичка такса 0,5 € од ноќ се плаќа во агенција

Error: Contact form not found.