Вила ЛИНА се наоѓа на прва линија во центарот и на 50 м. од песочната плажа. Располага со студија и апартмани, со големи тераси, од кои поголемиот дел имаат директен и страничен поглед кон морето и прекасниот парк. Комплетно е реновирана и опремена со кујна, купатило, фен, ТВ, WI-FI и клима (бесплатно)

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ  

                     – 15% попуст за резервации направени до 01.03.2022  

           Цени за термини по типови простории и услуги

Термини1/3 СТД 1/4 СТД 1/4 апартман (град) 1/4 апартман (море) Бр. ноќевања
14/05 – 21/05 70 € 80 € 90 €90 € 7
21/05 – 28/05 90 €90 € 110 € 130 € 7
28/05 – 04/06140 €150 € 160 € 180 € 7
 04/06 – 11/06180 € 200 € 210 € 250 € 7
 11/06 – 18/06220 € 250 € 270 € 290 € 7
 18/06 – 25/06270 € 300 € 320 € 340 € 7
 25/06 – 02/07290 € 320 € 340 € 368 € 7
 02/07 – 09/07340 € 370 € 410 € 450 € 7
 09/07-  16/07370 € 400 € 450 € 490 € 7
 16/07 – 23/07370 € 400 € 450 € 490 € 7
 23/07 – 30/07370 € 400 € 450 € 490 € 7
 30/07 – 06/08370 € 400 € 450 € 490 € 7
 06/08 – 13/08370 € 400 € 450 € 490 € 7
 13/08 – 20/08370 € 400 € 450 € 490 € 7
 20/08 – 27/08330 € 360 € 410 € 430 € 7
 27/08 – 03/09260 € 290 € 320 € 350 € 7
 03/09 – 10/09200 € 230 € 260 € 280 € 7
  10/09 –  17/09130 € 150 € 170 € 220 € 7
 17/09 – 24/09100 € 110 € 120 € 140 € 7

НАПОМЕНА:  

– Цените се однесуваат за наем на студио или апартман за 7 ноќевања. 

– Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години (не користи легло).

– Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

  • – За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%
  • – Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа;
  • – Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти;
  • – Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите;
  • – Туристичка такса од 0,5 еур по ден на соба се плаќа на лице место
  • – Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:
* За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот;

УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:
* Уплата 30% од износот на аранжманот;
* Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рана резервација;
* Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуeлни во периодот на доплата;

ПРЕВОЗ:
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови;
* Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус;
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот;
* Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање;
* Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот;

Цената само за превоз: Скопје-Ситонија-Скопје изнесува:

  •   40 € возрасни
  •   30 € деца од 2 – 12 години
  •   БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ

[contact-form-7 404 "Not Found"]