Студиа Фиоре Б кат. – Парга – 180 метри од плажа(идиличната Писо-Kрионери), со одличен пристап до море без нагорнини, симпатично уреден двор со зеленило и мала скара, прикладни места за паркирање, близина на атлетскиот центар на Парга. Студијата се  опремени со кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата 5 Еур/ден, тераси, сателитска телевизија, секои 3 дена чистење на апартманите. Студијата се со модерен дизајн и соодветна пространост, идеални за комфорен семеен одмор, некои се со поглед на  море, а некои од сместувачките единици се во сутерен, па ве молиме да се информирате во агенцијата каков тип резервирате.

Попусти за рана уплата : -15% до 30/11/2023 -10% до 31/12/2023 -7% до 28/02/2024
Напомена: корегирани термини 06/12/2023
Вила Фиоре Бкат. – Парга1/2 ст.сутерен1/3+1 студ. сутерен1/2 сту.спрат1/2+екс. Спрат1/4 студио1/2+2 АПП сутер.
Термин/Услуга7 наем7 наем7 наем7 наем7 наем7 наем
21.05.-28.05.202499119129149159169
28.05.-04.06.2024109129149159179189
04.06.-11.06.2024169189169179199209
11.06.-18.06.2024219249259269289319
18.06.-25.06.2024289309329339369379
25.06.-02.07.2024309329349349379389
02.07.-09.07.2024349369379389429439
09.07.-16.07.2024429449459469489509
16.07.-23.07.2024459489499519549559
23.07-30.07.2024459489499519549559
30.07-06.08.2024459489499519549559
06.08.-13.08.2024459489499519549559
13.08-20.08.2024459489499519549559
20.08-27.08.2024459489499519549559
27.08.-03.09.2024419439449459499499
03.09.-10.09.2024379399419429459469
10.09.-17.09.2024259269279299319339
17.09.-24.09.2024239249259289309329
Цените се дадени за наем на студио 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување спрема капацитетот на студио (број на кревети) освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Доплата за автобуски превоз 65 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци, охрид, Струга Ресен, 55 Еур од Битола.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 10 Евра од редовната цена. Клима 7 Еур/ден.
За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термините обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст. Попустите не може да се комбинирааат.
Туристичката такса се плаќа на рецепција.
 Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Вилата се состои од 12 сместувачки единици по следниот распоред:

-број 1 и број 3 (тип на соба 3+1) сместени на сутерен, опремени со кујна, тераса на задната и предната страна, сопствено купатило;

-број 2 (тип на соба 1/2) сместена на сутерен, опремена со кујна, тераса на задната и предната страна, сопствено купатило;

-број 4 (тип на соба 2+1) сместена на 1 спрат опремена со кујна, тераса, сопствено купатило;

-број 5 и 6 (тип на соба 1/2) сместени на 1 спрат, опремени со мини чајна кујна, додека главната кујна е заедничка за двете соби. Имаат тераса, сопствено купатило;

-број 7 (тип на соба 3+1) сместена на 1 спрат, опремена со кујна, тераса, сопствено купатило;

-број 8 и 9 (тип на соба 1/2) сместени на 2 спрат, опремени со кујна, имаат тераса, сопствено купатило;

-број 10 и 11 (тип на соба 1/4) сместени на приземје, опремени со кујна, тераса со поглед кон улицата, сопствено купатило;

-број 12 (тип на соба апартман 1/4) сместено на ниско приземје, опремено со кујна, тераса на задната страна и 4 засебни кревети, сопствено купатило.

Време на поаѓање кон Грција:
01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Време на заминување од Грција:

(времињата се по МК време)

Бус Лефкада
Агиос Никитас 12.30 часот
Нидри 13.00 часот
Никиана 13.30 часот
Канали 14.15 часот

Бус Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот
Амудиа 13.15 часот
Парга 13.45 часот