Оваа преубава вила се наоѓа во живописното место Афисос на 150 метри од плажата Абовос. Вилата има бесплатен wi-fi. Студио 02, се сместени на приземје и први спрат и поседуваат два стандардни одвоени кревети, кујнски дел (фрижидер, решо со две рингли, прибор и садови според бројот на гостите), купатило со туш-када,ТВ,клима(вклучена во цена) и тераса со гарнитура за седење.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ, БЕЗ ПРЕВОЗ

УслугаМАЈ 27ЈУН 06ЈУН 16ЈУН 26ЈУЛ 06ЈУЛ 16ЈУЛ 26АВГ 05АВГ 15АВГ 25СЕП 04СЕП 14СЕП 24
Број на ноќевања10101010101010101010101010
Студио 02 по лице99139199249309349349349349279199139109
Помошен кревет
Дете 2-14 г
39494949494949494949494939
АПП 03 по лице8912917922928932932932932925918911999
АПП 04 по лице791191691992392892892892892291699979

НАПОМЕНА

  • Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 10.00 часот.
  • Студијата и апартманите се чистаат еднаш на три дена а постелнина се менува на половина смена.
  • Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните.
  • климата се доплаќа 5 евра на ден по студио/апартман

ТУРИСТИЧКА ТАКСА

  • Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.

ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ

  • Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари. За овој аранжман важат општите услови за патување