Цени за ЛЕТО 2023

Римини – Хотел Глобус
ТерминНоќевањаПромо ценаРедовна цена
14.06 – 22.06.20238279310
22.06 – 01.07.20239315359
01.07 – 10.07.20239345390
10.07 – 19.07.20239396415
19.07 – 28.07.20239399429
28.07 – 06.08.20239399429
06.08 – 15.08.20239399429
15.08 – 24.08.20239389415
24.08 – 02.09.20239369389

Што е вклучено во цената

 • 9 ноќевања со вклучен појадок во хотел Глобус во Римини
 • Автобуски превоз на релација Македонија- Римини-Македонија
 • Туристички придружник и целосна организација до дестинацијата и за време на одморот
 • Бесплатни влезници во аква парк
 • Бесплатен Wi-Fi во хотелските соби

Што не е вклучено во цената

 • Патничко осигурување
 • Ручек и вечера (гостите имаат можност да нарачат директно во ресторанот на хотелот)

Програма

Поаѓање од Македонија

Поаѓањето од Македонија е ден пред започнување на аранжманот. Доколку ги гледате термините имајте предвид дека термините се од денот на Check in, а од терминот на Check out.

Патувањето е со автобус во текот на ноќните часови. Се патува преку Србија, Хрватска, Словенија и Италија. Со редовни попатни застанувања за тоалет, храна и одмор.

Прв ден: Пристигнување во Римини

Пристигнувањето во Римини е предвидено во утринските часови. Со самото пристигнување групата ги остава куферите во хотелот и има слободно време за кафе опуштање по патот. Check in во хотелските соби е по 14:00 часот.

Втор ден во Римини

Вториот ден во Римини започнува со појадок во хотелот. Појадокот е вклучен во цената на аражманот. Додека ручек и вечера, гостите може да си нарачат дирекно во ресторанот на хотелот со плаќање на лице место.

Слободно време за уживање на долгите песочни плажи.

Трет ден во Римини

Третиот ден во Римини започнува со појадок во хотелот. Групата ќе добие доста совети и информации за искористување на времето во Римини. За тоа кои плажи да се посетат, што да се посети, кои знаменитости да се истражат и слично.

Четвртиот ден во Римини

Четвртиот ден во Римини започнува со појадок во хотелот. Групата ќе добие доста совети и информации за искористување на времето во Римини. За тоа кои плажи да се посетат, што да се посети, кои знаменитости да се истражат и слично. Можност за организирање на факултативни посети на разни знаменитости и околни градови. Факултативните излети можете да ги погледнете најдоле во понудата. Ценовник за екскурзиите ќе имаме со самиот старт на сезоната.

Петиот ден во Римини

Петтиот ден во Римини започнува со појадок во хотелот. Групата ќе добие доста совети и информации за искористување на времето во Римини. За тоа кои плажи да се посетат, што да се посети, кои знаменитости да се истражат и слично. Можност за организирање на факултативни посети на разни знаменитости и околни градови. Факултативните излети можете да ги погледнете најдоле во понудата. Ценовник за екскурзиите ќе имаме со самиот старт на сезоната.

Шестиот ден во Римини

Шестиот ден во Римини започнува со појадок во хотелот. Групата ќе добие доста совети и информации за искористување на времето во Римини. За тоа кои плажи да се посетат, што да се посети, кои знаменитости да се истражат и слично. Можност за организирање на факултативни посети на разни знаменитости и околни градови. Факултативните излети можете да ги погледнете најдоле во понудата. Ценовник за екскурзиите ќе имаме со самиот старт на сезоната.

Седмиот ден во Римини

Седмиот ден во Римини започнува со појадок во хотелот. Групата ќе добие доста совети и информации за искористување на времето во Римини. За тоа кои плажи да се посетат, што да се посети, кои знаменитости да се истражат и слично. Можност за организирање на факултативни посети на разни знаменитости и околни градови. Факултативните излети можете да ги погледнете најдоле во понудата. Ценовник за екскурзиите ќе имаме со самиот старт на сезоната.

Осмиот ден во Римини

Осмиот ден во Римини започнува со појадок во хотелот. Групата ќе добие доста совети и информации за искористување на времето во Римини. За тоа кои плажи да се посетат, што да се посети, кои знаменитости да се истражат и слично. Можност за организирање на факултативни посети на разни знаменитости и околни градови. Факултативните излети можете да ги погледнете најдоле во понудата. Ценовник за екскурзиите ќе имаме со самиот старт на сезоната.

Деветиот ден во Римини

Деветиот ден во Римини започнува со појадок во хотелот. Групата ќе добие доста совети и информации за искористување на времето во Римини. За тоа кои плажи да се посетат, што да се посети, кои знаменитости да се истражат и слично. Можност за организирање на факултативни посети на разни знаменитости и околни градови. Факултативните излети можете да ги погледнете најдоле во понудата. Ценовник за екскурзиите ќе имаме со самиот старт на сезоната.

Десетиот ден во Римини

Појадок во хотелот и одјавување од хотелските соби.

Check out: 09:00 часот

Поаѓање кон Македонија во договореното време.
Почитувани патници имајте предвид дека турите кои ги организираме се нискобуџетни и автобускиот превоз е во кружни тури. Што значи тоа, тоа значи дека со вашето одјавување, треба да бидат подготвени собите за влез на новата група. Нашиот автобус во меѓувреме се чисти и се подготвува за враќање назад, нашите шофери и туристички придружници при самото пристигнување добиваат слободни соби за одмор за враќање назад.

Предвидено време за враќање кон Македонија: 16:00 часот.

Хотел Глобус*** Римини (https://www.hotelglobus.rimini.it/)

 • Сместувањето во Римини е во хотелот Глобус кој е хотел со 3 ѕвезди и ги задоволува потребите и барањата на македонските туристи. Хотелот е на само втор ред од плажа, а престојот во хотелот вклучува и појадок за гостите.
 • Хотелот има бесплатен Wi-Fi, а има и ресторан и бар кои работат во текот на целиот ден и во кој гостите може да ручаат и вечераат со доплата дирекно во хотелот.
 • Собите во хотелот имаат ТV, тоалет и купатило, а дел од собите имаат и балкони, но сместувањето по собите го одредува менаџментот на хотелот според карактиристиките на собите.
 • Хотелот служи континентален појадок.
 • Собите на хотелот имаат клима уреди.
 • Хотелот е идеален за групи (друштва), парови и за семејства со деца.
 • Хотелот има рецепција која работи 24/7.
 • Хотелот има одлична локација, веднаш до плажа, на улица со многу продавници, супермаркети, кафулиња и ресторани.

Важно

 • За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 45 патници
 • Почитувани родители, свесни сме за вашата желба за да отпатувате на одмор со вашите мали деца со организиран превоз. Но ние како одговорна компанија заземаме став дека деца помали од 10 години може да имаат проблем при патувањето. За безбедност на вашите деца, пријатна атмосфера за на сите во автобусот ве советуваме да имате предвид при резервацијата на аранжманот.
 • Аранжманот за деца до 12 години изнесува 299 евра за сите аранжмани/ освен првиот термин кој е 279 евра.
 • За деца со полни 12 години се плаќа цела сума
 • Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата
 • Патувањето се реализира исклучиво со пасош (патна исправа).
 • Доколку патувањето се реализира според планираното и нема никакви пречки за негова реализација, а дојде до откажување од страна на патникот, тогаш откажувањето ќе се реализира во согласност со општите услови за патување.
 • Распоредот на седишта се нумерира според уплатата. Доколку туристите имаат барање за седиште, истото се доплаќа 15 евра за два правци и право на избор на седиште. Ве молиме почитувајте го ова правило.

                     

Error: Contact form not found.