Ормос Панагијас е мало место на источниот брег на Ситонија. Името го добива по црквата посветена на Света Богородица (на грчки Панагија) која е зачувана уште од периодот на Византија.

Делот покрај плажата е идеален за сите оние кои сакаат да имаат мирен семеен одмор бидејќи токму тука има убави места за уживање, разни градини и игралишта за деца. Плажата Трани Амуда е една од главните причини поради кои треба да појдете на летување во Ормос Панагиас. Оваa плажа е една од најубавите плажи на вториот крак и има сино знаме!

Самото место е многу мирно, совршено за сите оние кои бараат вистинска релаксација, без метеж и сообраќај, идеално за парови и семејства со деца кои сакаат совршени плажи.

Вила Aquarelle

Вилата е нова, од 2021 година и се наоѓа на 450m  од плажа, а од центарот на Ормос Панагиас е на 5 минути пешачење. Сите студиа се 1/2-за 2 лица и се на прв и втор спрат, имаат два единечни кревети, мини фрижидерче и тоалет. Секое студио има тераса.

Пред вилата има простор за паркирање.

25% попуст за уплата до 15.12.2023

Период1/2
Naem
12.05.2024
7 ноќи
129
19.05.2024
7 ноќи
149
26.05.2024
7 ноќи
189
02.06.2024
7 ноќи
199
09.06.2024
7 ноќи
139
16.06.2024
7 ноќи
259
23.06.2024
7 ноќи
299
30.06.2024
7 ноќи
329
07.07.2024
7 ноќи
379
14.07.2024
7 ноќи
389
21.07.2024
7 ноќи
399
28.07.2024
7 ноќи
399
04.08.2024
7 ноќи
399
11.08.2024
7 ноќи
389
18.08.2024
7 ноќи
379
25.08.2024
7 ноќи
319
01.09.2024
7 ноќи
259
08.09.2024
7 ноќи
229
15.09.2024
7 ноќи
199
22.09.2024
7 ноќи
179