EARLY BOOKINGS

-15% попуст за резервации направени до 05.02.2020,

30% уплата при резервација и 100% доплата до 20.02

-10% попуст за резервации направени до 01.03.2020
30% уплата при резервација и 100% доплата до 15.03

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

ТерминУслугаЦена по лице
Цена по лице за 7 ноќевања
28.05 – 04.06.237 RO99 €
04.06 – 11.06.237 RO109 €
11.06 – 18.06.237 RO119 €
18.06 – 25.06.237 RO139 €
25.06 – 02.07.237 RO159 €
02.07 – 09.07.237 RO189 €
09.07 – 16.07.237 RO229 €
16.07 – 23.07.237 RO279 €
23.07 – 30.07.237 RO279 €
30.07 – 06.08.237 RO279 €
06.08 – 13.08.237 RO279 €
13.08 – 20.08.237 RO279 €
20.08 – 27.08.237 RO279 €
27.08 – 03.09.237 RO259 €
03.09 – 10.09.237 RO219 €
10.09 – 17.09.237 RO189 €
17.09 – 24.09.237 RO169 €

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Во цената е вклучено:•      

        7 ноќевања•         

     Користење на клима уред•     

         Wi-Fi на базен и бар / лоби

За уплатени два последователни термини  7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминит со пониска цена

Во цената не е вклучено: 

Доплати:

•              Туристичка такса од 1,5 евра по соба на ноќ која се плаќа во хотел;

•              2-ро дете од 0-11,99 години – доплата од 9€ на ноќ;

•              Трет  возрасен сместен на дополнително  легло 13€ на ноќ

                                                     Доплата за превоз Македонија – Грција – Македонија:
Скопје 40 €Битола 35 €Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
Велес 40 €Прилеп 35 €• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
Штип 40 €Струга 40 €• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Смоквица• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
Радовиш 40 €Охрид 40 €• 04:00 h Скопје (Дрводекор)• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Струмица 40 €Кичево 45 €• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
Неготино 40 €Ресен 35 €• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
Смоквица 40 € • 05:40 h Смоквица•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
Граничен премин Богородица 40 € • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) 
Превозот оди на релација Скопје – Геракини – Неа Потидеа – Калитеа – Полихроно – Ханиоти – Пефкохори

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Плажа 

Плажа:
Неполни 5 минути од песочна плажа.

Пансион 

Услуга:
Ноќевање 

Локација 

Локација: 

Грција / Халкидики / Касандра / Калитеа.

GPS: 40.072341; 23.449572

За хотелот: 

Хотелот има одлична локација, земајќи го во предвид фактот дека се наоѓа во близина на центарот на Калитеа, која истовремено нуди прекрасен поглед на Заливот Торонеос. Во близина на хотелот се наоѓаат најпознатите ноќни клубови од овој регион, кои нудат разновидна програма.

Сместување 

Сместување:Стандардна Двокреветна соба (Double Standard Room) – Двокреветни стандардни соби имаат страничен поглед на море.
Вид на дополнително легло: кауч на пуштање, може да се сместат 2 деца до 11.99 години или 1 возрасен / baby cot на барање – бесплатно!
Сите соби се опремени со ТВ, мини бар, клима уред, телефон, фен за коса, LCD телефизор, сеф, софа (дополнително легло), балкон, купатило со туш.

Услови за деца 

Дополнителни информации 

Хотелски содржини: 
Надворешен базен (бесплатно), бар покрај базен, рецепција 24 / 7.

Важни информации 

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци!

Error: Contact form not found.