S-STUDIO се наоѓа на 20м. од пешачката зона со многубројни продавници, кафичи, на само 2мин. До прекрасната песочната плажа и на 800 м. од познатиот бич бар Молос . Студиото е трокревето (ново 2019 ) опремени со основни елементи и прибор за готвење и ручавање, тоалет, тераса, wi-fi, клима.

3+1 студио,  француски лежај + единечен кревет+ помошен кревет, опремено со кујна, шпорет, нов фрижидер, основни садови за соодветниот број на лица ,ТВ, сопствено дворче, Wi-Fi интернет, купатило со туш, клима уред.
(погоден за 3 возрасни лица, или за фам. со 2 деца до 12год.)

НАПОМЕНА: Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.

Check in:    14:00h.
Check out:  09:00h.

GPS:  39.9998377,23.5757081

Важна НапоменаЗа хигиената на студијата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место.Студијата не поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

ПОПУСТИ:

-10% попуст за резервација со 50% уплата до 18.03.2024
-7% попуст за резервација со 50% уплата до 10.05.2024

ЦЕНОВНИК 

(Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања)

ПериодНоќи1/2 1/3Коментар
19.05-26.05.2024799€119€промо
26.05-02.06.20247129€159€промо
02.06-09.06.20247169€209€ 
09.06-16.06.20247239€279€ 
16.06-23.06.20247299€349€ 
23.06-30.06.20247329€359€ 
30.06-07.07.20247369€399€ 
07.07-14.07.20247409€449€ 
14.07-21.07.20247499€529€ 
21.07-28.07.20247499€529€ 
28.07-04.08.20247499€529€ 
04.08-11.08.20247499€529€ 
11.08-18.08.20247499€529€ 
18.08-25.08.20247439€469€ 
25.08-01.09.20247359€389€ 
01.09-08.09.20247319€339€ 
08.09-15.09.20247269€299€ 
15.09-22.09.20247179€209€промо
22.09-29.09.20247119€149€промо

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, a најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Во цената е вклучено:

 • 7 Ноќевања,
 • Интернет (Wi-fi)
 • Клима уред

Во цената не е вклучено:

 • Превоз,
 • Патничко осигурување,
 • Паркинг
 • Доплата за помошен лежај 30еур (за 7ноќи)
 • Туристичка такса 1,5 евра на ден (се плаќа во агенцијата).

ПРЕВОЗ

Цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

Цена по лице за превоз  Скопје-Халкидики (секоја Недела)време на поаѓањецена
Скопје – Дрводекор04;0045 €
Велес – (кружен тек на влезот-БП Макпетрол) 04;3045 €
Штип – (паркинг пред пошта), трансфер до Велес03;4060 €
Неготино – (БП Неготино)05;0045 €
Граничен премин – (БП Шимов)06;0045 €
Цена по лице за превоз  Битола- Халкидики (секоја Недела)време на поаѓањецена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон05;0040 €
Прилеп – (БП Селида),  трансфер до Битола04;1540€
Струга – (Хотел Дрим), трансфер до Битола03;1550 €
Охрид – (БП Лук Оил излез кон Битола), трансфер до Битола03;3050 €
Ресен – (спроти автобуска станица), трансфер до Битола04;1550 €

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Час и место на поаѓање од Грција

локално (грчко)  времемакедонско времелетовалиште
15:0014:00Калитеа
14:4514:00Полихроно
14:3013:30Ханиоти
14:1513:15Пефкохори

Услови:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 15 дена пред поаѓање.
 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин.
 • Попустите не може да се комбинираат.
 • Организаторот го задржува правото да ги продава своите капацитети преку понудата LAST MINUTE по цени кои се различни од оние во ценовникот. Страните кои платиле за аранжманот по цените објавени во овој ценовник немаат право да бараат надомест за разликата во цената.
 • На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина.
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената. По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот, корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Отказ на резервации:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.
 • Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација
 • Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

 Приговори и поплаки:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на (представникот). Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.