Локација: One Resort Jockey е модерен, реновиран хотел со аква парк во хотелскиот регион Сканес-Монастир. Се наоѓа во прекрасна градина со цвеќиња и зеленило, на 2 км од аеродромот во Монастир, 10 км од центарот на Монастир, 14 км од Сус, 167 км од аеродромот во Тунис.
Соби: Сите соби се опремени со клима уред, сателитска ТВ, сеф, мини бар, бања, фен, балкон или тераса.
Содржни: Хотелот е сместен во градина со зеленило од 250.000 м2, се состои од две хотелски згради, главен ресторан, два a la carte ресторани, пет барови, неколку експрес и снек ресторани во различни делови на комплексот, како и осум барови.Хотелот располага со три отворени базени со детски дел, аква парк со 9 лизгалки, детски клуб, менувачница на рецепција, спа центар, безжичен интернет.
Спорт и забава: Покрај аква паркот, за љубителите на активен одмор хотелот нуди 4 тениски игралишта и голф.
Плажа: Хотелот излегува на прекрасна плажа со бел песок.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Директен авионски лет на релација Скопје – Монастир – Скопје, со вклучен чекиран багаж до 20кг.

» Аеродромски такси и сигурносни такси.

» Сместување на All Inclusive концепт според резервираниот термин

» Организиран групен трансфер аеродром – хотел – аеродром (На барање, со доплата може да биде организиран приватен трансфер).

» Локална асистенција и Услуги на претставник на организаторот.

» Организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

» туристички таккси – се плаќаат на рецепција во хотелите (2 TND за хотели со 3*, односно 3 TND за хотели со 4* и 5* по лице од ден. (1 EUR = 3,3 TND) 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции…), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување. 

Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот. “

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Агенцијата не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување.