ЛОКАЦИЈА:

10 метри од плажа.

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ: Хотелот е изграден во 2005 година.  

КАПАЦИТЕТ: • 4-катна зграда
• 18 double room (макс. 2+1 лица, 30 m²).

Туристи на возраст помеѓу 2 – 12.99 години се сметаат за деца од страна на хотелот.

ОПИС НА СОБИ

Double room: 
• екстра кревет (фотелја)
• индивидуален клима уред
• сателитска ТВ
• Мини бар
• Телефон • Wi-Fi (бесплатно)
• купатило со туш кабина
• Балкон
• средување на соба – дневно
• промена на постелнина – еднаш неделно
• се промена на крпи – два пати неделно

ХОТЕЛСКИ СОДРЖИНИ:

• Ресторан
• Бар  
• сеф (доплата)
• менувачница
• незаштитен паркинг (бесплатно)
• Домашни миленици не се дозволени 

Спорт и рекреација:

Доплата • Џакузи

За деца:
• Детско креветче (бесплатно)
• високо столче

Плажа:
• градска песочна плажа; чадори за сонце, лежалки – доплата
• Во хотелот: чадори за сонце, лежалки – бесплатно

ЦЕНОВНИК

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд

Туристичка такса:

  • 1,1 еур по лице на ноќ за возрасен (12+г.)
  • 0,6 еур по лице за ноќ за деца (2-11,99г.)

Репрезентативна Такса:

  • 1 еур по лице на престој за возрасен (12+г.)
  • 0,5 еур по лице на престој за деца (2-11,99г.)

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.