Хотелот Бистра е сместен во подножјето на планината Бистра, близу до Мавровското езеро и три жичари, кои водат до прекрасните скијачки терени. Опкружен со природна убавина, хотелот нуди пријатен престој, одмор, забава и рекреација преку целата година.

Хотелот поседува 118 кревети во удобно уредени соби со џакузи кади и тушеви, телефон и ТВ.

Нашиот ресторан нуди богат избор на исклучителни специјалитети од морска храна и традиционални јадења.

Придружете ни се во нашиот бар, во моментите на релаксација. Ќе имате можност да сретнете нови луѓе и да поминете квалитетно време со вашите пријатели.

Уште едно одлично место. За сите кои сакаат да се освежат имаме одличен базен.
Тој е идеален за подобрување на вашата кондиција, за забава или само за освежување на крајот од денот. Уште една можност за релаксација нуди и нашето џакузи.

За сите вас кои сакате спортски активности, ние имаме целосно опремен фитнес клуб за рекреација.

Во хотел Бистра можете максимално да се релаксирате со нашата сауна. Пространата сауна ви е на располагање за одмор, релаксација и разговор, Хотел Бистра располага и со игротека за најмладите гости.

Во цените е вклучено: 

 • појадок и вечера , бесплатен интернет, бесплатен паркинг, туристичка такса
 • употреба на спа (внатрешен базен, турска бања и џакузи во Хотел Бистра)
 • Употреба на спа (внатрешен базен и сауна во Хотел Спорт)
 • Туристичка такса и осигурување

Услови за деца: Дете до 6,99год – бесплатно, Дете од 7-11,99год – 50% попуст од цената на возрасен, дете од 12год и нагоре, се пресметува како возрасен.

 • За резервација е потребно 30% уплата аконтација, остатокот накасно до 15 дена пред пристигање.
 • За  промена на резервација најкасно до 3дена пред пристигање, после овој период 100% пенали.
 • Отказ на резервација: до 8 дена пред пристигање – бесплатно, по овој период 100% пенали.

Доплати и услови на сместување: 

 • Доплата за дополнителен оброк (ручек) 10 еур по лице на ден
 • Доплата за 3то возрасно лице – 40% попуст нацената на возрасен
 • Check in: 14:00h, Check out 10:00h.
 • Касно одјавување од хотел до 18часот – 40% од регуларната цена по ноќ