Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.

Капацитет:

• 6 згради & 5 лифта;
• 65 Double rooms (максимум сместување на 2 лица, 28 – 30 m²);
• 43 Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1 / 3 лица, 35 – 40 m²);
• 19 Studios (максимум сместување на 2+1 лица, 35 – 40 m²);
• 38 1 – bedroom apartments (максимум сместување на 2+2 / 3+1 лица, 55 – 60 m²);
• 14 2 – bedroom apartments (максимум сместување на 4+2 / 5+1 лица, 75 – 80 m²);

Услуга:

Хотелски содржини:

• Ресторан, Лоби бар, Сеф (бесплатно), Room service, СПА центар, Салон за убавина, Конференциска сала, Продавница, Пеглање (со доплата), Обезбеден паркинг (со доплата), Паркинг необезбеден (бесплатно);

Опис на соби:

Double room:Два одделни или еден брачен кревет, Централно греење, Сателитска ТВ, Мини – бар,Телефон, Радио, Wi – Fi (бесплатно), Куптило со туш, Фен за коса, Бањарка и папучи, Балкон

Luxury room: Два одделни или еден брачен кревет, Централно греење, Сателитска ТВ, Мини – бар, Телефон, Радио, Wi – Fi (бесплатно), Куптило со туш, Фен за коса, Бањарка и папучи;

Apartment:Дневна соба со кауч на пуштање и 1 или 2 одделни спални;

За деца:

• Базен за деца, Детско креветче – бесплатно, Столче за хранење – бесплатно, Електронски игри – со доплата;

Бесплатно користење на:
• Внатрешен базен;  Фитнес; Џакузи; Сауна; Инфрацрвена сауна; Локаниум парна бања; Релакс соба; Хамам; Финска сауна; Солена сауна; Арома сауна ; Со доплата: Масажа.

Напомена:
* Дете од 0 – 1.99 години е бесплатно и сместувањето е во кревет со родители (без baby cot).

Цената вклучува:
Ноќевање со појадок и вечера на шведска маса;
Користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба;
Користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар;
Користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел – ски лифт – хотел;

Во цената не е вклучено:
Tуристичка такса од 1 еур по лице на ден;

Напомена:
* Дете од 0 – 1.99 години е бесплатно и сместувањето е во кревет со родители (без baby cot).