Апарт-студиата Декавил се наоѓаат на влезот во Геракини, оддалечен е околу 30 метри од најубавиот дел на песочната плажа. Вилата се состои од  двокреветни, 1/2+1 со фотеља на расклопување (погодна за деца до 11,99 год или возрасен) и четворокреветно студио (на приземје) , останатите соби се лоцирани на приземје, први и втори кат, дел од нив гледаат странично на море. Исто така една двокреветна соба има можност за сместување на лице со посебни потреби, т.е има механизам за влез во соба преку тераса, доколку користи количка за движење. Собите се опремени со квалитетен мебел и новоизградени, комплетно опремени кујни, сопствен тоалет, ТВ, клима која се доплаќа во објектот (5 евра на ден) и интернет вклучен во цената. Во склоп на вилата има мал ресоран, каде се служи кафе и пијалоци, наутро може да се подготви појадок по пристапни цени (ладен и топол појадок).

Координати: 40.27074260478382, 23.44301272883603

-15 % за резервации до 31.12.2023за 100% уплата до 10.01.2024
-10 % за резервации до 29.02.2024за 100% уплата до 10.03.2024
-7 % за резервации до 30.04.2024за 100% уплата до 10.05.2024
Напмона: првите два и последните два термина се промо цени и не подложат на попуст!
 • Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава. 
 • Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
 • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).
GERAKINI – DECAVILLE
НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
1/2 gv1/2 ssv1/2+1 возр1/4 студио
18.05-25.05.20248999149179
25.05-01.06.2024119139199219
01.06-08.06.2024209229269289
08.06-15.06.2024289309349369
15.06-22.06.2024319339379409
22.06-29.06.2024379399439479
29.06-06.07.2024439459509539
06.07-13.07.2024459469519549
13.07-20.07.2024499529589609
20.07-27.07.2024499529589609
27.07-03.08.2024529559619639
03.08-10.08.2024529559619639
10.08-17.08.2024529559619639
17.08-24.08.2024369389459489
24.08-31.08.2024329349419439
31.08-07.09.2024279289309329
07.09-14.09.2024239249279309
14.09-21.09.2024139159199229
21.09-28.09.2024109129179209

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1,5еур на ден, се плаќа во објектот на рецепција.

НАПОМЕНИ: 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Геракини чини:

 • -Скопје (Дрводекор) – 55еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес –70еур по лице
 • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 55еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –55еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 55еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 50еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –60еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –60еур по лице
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 60еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 60еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште