Локација: Vincci Rosa Beach & Thalasso се наоѓа во хотелскиот регион Сканес-Монастир. Од аеродромот во Монастир е оддалечен околу 2 километри, од аеродромот во Тунис околу 170 километри и од центарот на Монастир околу 5 километри.
Соби: клима уред, мини бар, телефон, сеф (се доплаќа), сателитска ТВ, интернет, бања, фен, балкон или тераса.
Содржини: рецепција 24/7, главен надворешен базен, внатрешен базен (во зима), главен ресторан и два a la carte ресторани (италијански и туниски), лоби бар, бар на плажа (01.05-31.10), бар покрај базен, вински бар, спа центар. Интернет во фоајето и во собите.
Спорт и забава: Хотелот располага со бројни објекти за спорт и забава, лежалки и чадори околу базенот и на плажа, крпи (со депозит), интернет во фоајето и во собите, спортови на вода за кои не е потребен мотор (сурфање, педалинки), детски клуб (4-12 години), игралиште, детски базен, лак и стрела, одбојка, пинг-понг, куглање, ватерполо, фитнес, аеробик, аква теретана, мини голф, дневна анимација, вечерни забави, соба со друштвени игри ( шах, табла, карти). Увозни пијалоци, наргиле, вински бар, сеф, душеци за лежалки, спортови на вода со мотор, чување деца, видео игри, билијард, перална, лекар, спа (масажа, амам, козметичар, фризер) се услуги кои се користат со доплата.
Плажа: Хотелот се наоѓа на прекрасна плажа со бел песок.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Директен авионски лет на релација Скопје – Монастир – Скопје, со вклучен чекиран багаж до 20кг.

» Аеродромски такси и сигурносни такси.

» Сместување на All Inclusive концепт според резервираниот термин

» Организиран групен трансфер аеродром – хотел – аеродром (На барање, со доплата може да биде организиран приватен трансфер).

» Локална асистенција и Услуги на претставник на организаторот.

» Организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

» туристички таккси – се плаќаат на рецепција во хотелите (2 TND за хотели со 3*, односно 3 TND за хотели со 4* и 5* по лице од ден. (1 EUR = 3,3 TND) 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции…), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување. 

Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот. “

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Агенцијата не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување.