Вилата “ЈОТИС“ е убава , стандардно опремена вила и се наоѓа на 20 метри од плажа. Секој апартман има кујна стандардно опремена со кујнски инвентар,респиратор,голем фрижидер,ел.шпорет со рерна,купатило и вц,спална соба,тераса,тв,клима уред и ви-фи конекција.

10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА НА 50% ОД ЦЕНАТА ДО 11.12.2023

12% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА НА 100% ОД ЦЕНАТА ДО 11.12.2023

ЦЕНОВНИК

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (17.05; 24.05; 31.05; 06.09; 13.09 и 20.09.2024)

ОЗНАЧЕНИ СО ЅВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАНИ  ЗА 7 НОЌИ

КОРИСТЕЊЕТО НА ПАРКИНГ, КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  Е БЕСПЛАТНО
ВИЛАТА ИМА ПАРКИНГ (ГОЛЕМ) И ГОСТИТЕ ГО КОРИСТАТ НА ПРИНЦИП ПРВО СЛОБОДНО МЕСТО

Цени по лице за пакет аранжман7 ноќи со превоз Цени за НАЕМ на СТУДИО  или АПАРТМАНЦени по лице за пакет аранжман7 ноќи со превоз
ПЕРИОДМАЈЈУНИЈУЛИ АВГУСТ           СЕПТЕМВРИ
*17*24*3107142128051219260209162330*06*13*20
НОЌЕВАЊА 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Апартман 1/2 +1/2 Бр.соба 1Макс.4 лица 109 129 139 379 389 399 429 469 489 489 489 489 479 469 449 379 159 149 109
Апартман 1/2 +1/2 Бр.соба 2Макс.4 лицастр.поглед море 109 139 149 389 399 409 439 479 499 499 499 499 489 479  459 389 169 159 109
Дуплекс-Мезонета 1/2+1/3 Бр.соба 4Макс.5 лица 109 149 159 399 439 479 499 559 559 559 559 559 539 499 479 399  189 169 129

ЗА РАНО ЗАРЕЗЕРВИРАЊЕ(EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА ТРАЕ АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

НАПОМЕНИ:

 • ПАТНИЦИТЕ ТРЕБА МИНИМУМ 48 ЧАСА ДА СЕ ИНФОРМИРААТ ЗА ЧАСОТ И МЕСТОТО НА ПОАЃАЊЕ;
 • -ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
  – ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
  – ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;
 • – КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ ИЛИ КОГА ЕДНАТА СМЕНА Е СО ЗВЕЗДИЧКА НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;
 • – ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;
 • – ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ДВАЕСЕТ И ЕДЕН ДЕН (21) ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
 • – ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА,СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;
 • -ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ(ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА) САМО ДОКОЛКУ  ПАТНИКОТ САМ СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕКЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА ;
 • – ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЦЕНИТЕ(ЗГОЛЕМУВАЊЕ ИЛИ НАМАЛУВАЊЕ) СО ОБЈАВУВАЊЕ НА НОВ ЦЕНОВНИК НЕМА ДА СЕ МЕНУВА ЦЕНАТА НА ВЕЌЕ ДОГОВОРЕНИТЕ УСЛУГИ;
 • – ВО СЛУЧАЈ НА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ  ОД СТРАНА НА ПАТНИКОТ ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ;
 • – МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ОСИГУРУВАЊЕ ОД РИЗИК – ОТКАЗ НА АРАНЖМАН ВО ОСИГУРИТЕЛНА КОМПАНИЈА;
 • – *ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА ИЛИ ПО ВРАЌАЊЕТО АГЕНЦИЈАТА ЌЕ ПОБАРА НАПЛАТА ОД ПАТНИКОТ ЗА ШТЕТА;
 • -*АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;
 • -ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 1 € ОД НОЌ ЗА АПАРТМАН (доколку дојде до промена на цената за туристичката такса од страна на грчките власти,цената ќе биде променета

АПАРТМАНИТЕ:
 ИМААТ ПЕШКИРИ  ;
 ИМААТ ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА И САПУН

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

45 € за возрасни – повратна карта

35€ за деца до 12 години – повратна карта;

30 € за возрасни или деца – карта во еден правец;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ПОАЃАЊЕ ОД
ГрадМесто на тргнувањеВреме
КумановоБензинска пумпа Макпетрол03:15 часот наутро
Скопје 04:00 часот наутро
ВелесМотел Македонија бенз.Мак.Оил04:30 часот наутро
ШтипНова Пошта04:00 часот наутро
КавадарциАвтобуска Станица04:45 часот наутро
НеготиноБензинска пумпа Макпетрол05:00 часот наутро
ГевгелијаБензинска пумпа Окта-Шимов06:00 часот наутро
ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР – 25 € ПО ЛИЦЕ – ОД ПРИЛЕП И БИТОЛА
ПрилепБензинска пумпа Лукоил04:00 часот наутро
БитолаСпортска сала03:15 часот наутро

ВИЛА ЈОТИС –  (ОПИС НА АПАРТМАНИ)

I кат  

АПАРТМАН  БР.1 (1/2+1/2) – 4 лица
Апартманот располага со кујна ,една спална, купатило со WC и тераса со маса и столици. Во кујната има два поединечни кревети,тв,клима уред и кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар ,аспиратор,голем фрижидер,ел.шпорет со рерна. Во спалната соба има еден дупол кревет со натказни.Од спалната и од кујната се излегува на тераса со маса и столици.Во ходникот има плакар за алишта.Апартманот е опрмен на сите прозори со комарници.

.

АПАРТМАН БР.2 (1/2+1/2) – 4 лица
Апартманот располага со кујна ,една спална, купатило со WC и тераса со маса и столици со страничен поглед на море. Во кујната има два поединечни кревети,тв,клима уред и кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар ,аспиратор,голем фрижидер,ел.шпорет со рерна. Во спалната соба има еден дупол кревет со натказни.Од кујната се излегува на тераса со маса и столици со страничен поглед на море. Во ходникот има плакар за алишта. Апартманот е опрмен на сите прозори со комарници.

II кат

ДУПЛЕКС –МЕЗОНЕТА БР.4 (1/2+1/3) – 5 лица
Дуплексот се наоѓа на втори кат и е составен од две спални соби + кујна + купатило со вц + тераса.Во првата спална соба има еден дупол кревет, плакар за алишта и излегува на тераса. Втората спална соба е со внатрешни скали и има еден дупол кревет и еден поединечен кревет, плакар за алишта ,тв,клима.Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, голем фрижидер, ел.шпорет со рерна,аспиратор.Во кујната има ТВ ,клима уред и голема маса.Има стандардно купатило со WC. Дуплекс Мезонета е опрмен на сите прозори со комарници.