Вилата ТЕА се наоѓа на рид, над главниот пат во Касиопи. До градската плажа Kalamionas се доаѓа спуштајќи се по педесетина скали и околу 100 тина метри по улица. Одалечена од градската плажа околу 150 метри и од центарот на градот околу 400 метри. Во близина на вилата има маркети и ресторани.Апартманите 02.03 и 04 се наоѓаат на призмје, први и втори спрат, и ги сочинуваат спална соба со два кревети, соба со два кревети и софа на развлекување,ТВ, кујна (фрижидер, мини шпорет со две рингли , прибор и садови според бројот на гостите), купатило-туш, тераса со гарнитура за седење. Климата се доплаќа 6 евра на ден.

УслугаMAJ 25ЈУН 04ЈУН 14ЈУН 24ЈУЛ 05ЈУЛ 15ЈУЛ 26АВГ 05АВГ 16АВГ 26СЕП 06СЕП 16
Број на ноќевања101010111011101110111010
Апп 02 по лице89129189299269389379389379299179139
Апп 03 по лице79109169279259369329369359279159119
Апп 04 по лице699915924923934929934933932913999
Family club*395959595959595959595939

*Kлимата се доплаќа 6 евра на ден по студио/апартман

НАПОМЕНА:

  • Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.
  • Климата се доплаќа 6 евра од ден по студио/апартман
  • Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 10.00 часот а постелнина се менува на половина смена.
  • Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните.
  • За овој аранжман важат општите услови за патување

ТУРИСТИЧКА ТАКСА:

  • Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување..