Вилата се наоѓа на околу 100 метри од плажата во Ханиоти и 150 метри од центарот. Поседува двокреветни, трокреветни  и четирикреветни студија ( кај четирикреветните студија има два брачни кревети ) , кујнски дел, ТВ, купатило, клима ( вклучена во цена ). Сите студија се наоѓаат на приземје. Постелнината се менува на половина смена. За време на престојот, гостите сами ја одржуваат хигиената.


08.06.
17.06
17.06.
26.06.
26.06.
05.07.
05.07.
14.07.
14.07.
23.07.
23.07.
01.08.
01.08.
10.08.
10.08.
19.08.
19.08.
28.08.
28.08.
06.09.
06.09.
15.09.
15.09.
24.09.
Број на ноќевања999999999999
Студио 02 наем320395490535650710710710655530395320
Студио 03 наем345430525580685770770770710580430350
Студио 04 наем (2+2)375470570630730840840840780630470390
  • Климата е вклучена во цената

ТУРИСТИЧКА ТАКСА

Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.

НАПОМЕНА

– Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 09.00 часот;
– Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните;
– Бројот на лица кои се сместуваат во студијата/апартманите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето;
– Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ

Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.