Вила “Stratos”, се наоѓа на околу 50m од плажа, во центарот, односно на пешачката улица од единствениот мал кружниот тек во Пефкохори која води кон плажата. Вилата располага со:  3+1 апартмани со една спална соба (брачен и единечен кревет во спалната соба и единечен кревет во кујната, купатило, две тераси, единечна и аголна тараса со поглед во дворот на вилата каде и од двете соби се излегува на тераса /  3+2 дуплекс апартмани со две одделни спални соби (брачен и единечен кревет во едната спална соба, два единечни кревети во другата спална соба, одделна кујна помеѓу двете соби со трепезариска маса, голема аголна тераса со поглед кон пешачката улица на која се излегува и од двете спални соби). Сите апартмани се опремени со: кујна (со  прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер…), тоалет, туш, големи балкони (масичка со столчиња), ТВ, гардеробер, клима – БЕСПЛАТНА, како и бесплатен  интернет. Гостите со сопствен возила немаат можност да паркираат пред вилата, бидејки е пешачка зона. Можно паркирање на булеварот. Апартманите  се на I и II кат. Апартманите се реновирина пролет 2024 година. Ви посакуваме пријатен престој.

 EARLY BOOKING – Лето 2024 

10% попуст за целосна уплата до 01.02.24  |  5% попуст за целосна уплата до 01.03.24

“Stratos”
Пефкохори
термин МАЈЈУНИЈУЛИАВГУСТСЕПТЕМВРИ
18250108152229061320270310172431071421
бр. ноќи 7777777 *7 *7 *7 *7 *7 *7 *777777
АПТ со 1 спална /3+1/135165195225265305550630710710710710710325305285245205155
Дуплекс АПТ /3+2/105125145165185205645725795795795795795225185165145125105
опис на ценовникот цени по лице со превозцени за наем на апартман без превозцени по лице со превоз


НАПОМЕНА

 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќи 8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице во АПТ со една спална /3+1/ и 5-то лице во дуплекс АПТ /3+2/ – БЕСПЛАТНО сместување;
 • –  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  Во апартман со една спална кај термините со превоз, плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат во дуплекс АПТ 5-то лице – БЕСПЛАТНО;
 • –  Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години – БЕСПЛАТНО;
 • –  Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • –  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 50m од вилата (на булеварот);
 • –  Клима и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;
 • –  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • –  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
 • –  Доплата за патничко осигурување (информации во агенција).

Автобуски превоз ПЕФКОХОРИ, според термини од табелата Патни Информации
 Град на поаѓање Mесто на поаѓање  Време на поаѓањеСкопје – Пефкохори (345 км)
 Куманово: (бензинска Макпетрол – автопат)04:15h Скопје – Тесалоники – Неа Модања – Пефкохори
 
 Автопат (Е75)  Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (430ден)
 Патарини во Грција (2.30€)
 Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)05:00h
 Штип: (паркинг пред нова пошта)05:00h
 Велес: (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
 Неготино: (бензинска, Макпетрол) 06:15h
 Удово:Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица)07:00h
 Поаѓање од Пефкохори:    14:00 по МК време / 15:00 по ГР време (на главниот булевар)