15 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.12.2023 на вон сезонски цена (јуни и септември) 

10 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.12.2023 на сезонски цени (јули и август)

 Вила СТЕЛА е лоцирана во близина на игралиштето на Неа Флогита 50 метри од плажа, со поглед на море. Апартманот е 6-креветен на први спрат.

GPS координати : 40.25702, 23.22285

*попустот не важи за промо цени

Термини1/6 Апартман1/5 дуплексБр. ноќевања
24.05.2024190 промо190 промо8
01.06.20243003007
08.06.20243603607
15.06.20244204207
22.06.20244804807
29.06.20245205207
06.07.20246106107
13.07.20246606607
20.07.20246606607
27.07.20246906907
03.08.20246906907
10.08.20246606607
17.08.20246606607
24.08.20245805807
31.08.20245005007
07.09.20244504507
14.09.20243603607
21.09.20242502507
 • АПП БР 1 – 1 /6 Апп на Прв кат . Располага со 2 простории . Спална соба со брачен и единечен кревет од која се излегува на тераса, купатило , дневна соба со три единечни кревети во истата просторија е кујната ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) и тераса со поглед на море. Климата и ТВ се во дневната просторија.
 • АПП БР 2 – 1 /5 Дуплекс на приземје . Располага со 2 Спални соби и дневен престој . Спална соба со брачен и втора спална соба со два единечни кревети . Дневна соба со кревети во истата просторија е кујната ( опремена со голем фрижидер и решо) . Климата и ТВ се во дневната просторија.

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин ,попустите не се комбинираат.
 • Доплата на туристичка такса 1,5  на Студио или Апп од ноќ (се плаќа во агенција )
 • Користењето на клима-уред (БЕСПЛАТНО).
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме).

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 • За возрасни 2.780 мкд. (45 евра)
 • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
 • Доколку гостите не го почитуваат куќниот ред истите може да бидат избркани од страна на сопственикот на вилата и за тоа не добиваат обештетување од агенцијата.
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница  се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница  е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.
 • Т.А. не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на самата агенција. 

За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ