Вилата се наоѓа во центарот на Едипсос, на 100 метри од термалните извори.

Програма

1. Ден. Состанок на групата во 23:30. Поаѓање кон Едипсос во 00:00. Попатно застанување кај Волос се симнуваат патниците за Скијатаос и продолжуваме кон Евија. Кај Глифа се качуваме на траект. за околу 30 минути пристигнуваме на островот Евија кај местото Агиос Кампос на 17км од Едипсос. Пристигнување и сместување во Едипсос.

2. 3/4/5/6/7 Ден. Одмор и рекреација уживање во прекрасниот Едипсос и островот Евија. Можност за посета на некој од факултативните излети: Посета на Атина, Посета на островот Скијатос, Посета на грчките Сејшели и Лахадонисја.

Напуштање на собите во 09:00 поаѓање за Скопје


ПОПУСТИ И АКЦИИ

 • -15% за резервации со комплетни уплати до 15.03.2022
 • -10% за резервации со комплетни уплати до 15.04.2022
 • -7% за резервации со комплетни уплати до 15.05.2022

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.-

Цените се дадени по лице со вклучен превоз, за минимум 2 лица во соба. 


ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

 • * Автобуски превоз Скопје – Едипсос – Скопје
 • * Сместување во Студио 7 ноќи
 • * Траект повратна карта Глифа – Агиос Камос – Глифа
 • * Туристички придружник за време на патувањето и преставник од агенцијата за време на престојот.


ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

 • * Задолжително патничко осигурување.
 • * Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….
 • * Туристичка Такса 0,5 еур од ден по соба (се плаќа во објектот)


НАПОМЕНИ:

 • –  Намалување за со сопствен превоз -20 евра по лице
 • – Во соба, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
 • – Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време);
 • – Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;
 • – Агенцијата го задржува правото во случај на слободни (непродадени) капацитете да ги објави и продаде слободните капацитети по Last Minute цени при што лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена. 
 • – Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани од едно студио, истите служат за да дадат генерален впечаток на објектот за сместување.
 •  – Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • – Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
 • – Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • – Превоз од  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
 • – Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
 • – Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 • – Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.
 • – За овој аранжман важат Општите Услови на Патување. 


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • – За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • – Доплата за превоз: 60€ за возрасни / 40€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
[contact-form-7 404 "Not Found"]