Вила Порто Фино А кат. – Никиана, сe наоѓа на главниот пат одалечена само 30 тина метри од најблиската песочна плажа. Во близина на вилата има пекара, супермаркет и неколку таверни. Вилата располага со 12 комплетно реновирани  студија за 3-4 лица кои имаат 1 брачен кревет и еден  единечен кревет. Сите студија се опремени со кујна, клима (со доплата 5 еур/ден), телевизор и тераса со делумен поглед кон море, исто така вилата има и голем двор со тревна површина каде има скара и фурна кои гостите можат да ги користат.

Координати: 38.75555497808294, 20.719592557129662          https://goo.gl/maps/WnJnAJzYdw9maZt47  

Попусти за рана уплата : -20% до 10/12/2023; -15% до 31/12/2023 -10% до 28/02/2024
Напомена: корегирани термини на 06/12/2023
Вила Порто Фино Б кат – Никиана1/2 студио1/3 студиоЗабелешка
Термин/Услуга7 наем7 наем7 наем
28.05.-04.06.2024149169промо
04.06.-11.06.2024169189промо
11.06.-18.06.2024269289 
18.06.-25.06.2024299319 
25.06.-02.07.2024359379 
02.07.-09.07.2024379399 
09.07.-16.07.2024419439 
16.07.-23.07.2024449479 
23.07-30.07.2024449479 
30.07-06.08.2024449479 
06.08.-13.08.2024449479 
13.08-20.08.2024449479 
20.08-27.08.2024429459 
27.08.-03.09.2024369399 
03.09.-10.09.2024299319 
10.09.-17.09.2024229259промо
17.09.-24.09.2024199229промо
Цените се дадени за наем на студио 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување спрема капацитетот на студио (број на кревети)
освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Автобуски превоз 55Еур возрасни Битола.
Доплата за превоз 10 Еур: Струга,Oхрид, Ресен, Скопје, Велес, Дреново, Прилеп.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст – 10 Евра од редовната цена. Клима 5 Еур/ден.
За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термините обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст. Попустите не може да се комбинирааат.
Туристичката такса се плаќа на лице место.
 Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 Време на поаѓање кон Грција:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 Време на заминување од Грција:
Бус Лефкада-Врахос-Парга
(времињата се по ГР време)

Агиос Никитас 13.00 часот
Нидри 14.00 часот
Никиана 14.30 часот
Врахос 15.30 часот
Амудиа 16.00 часот
Парга 16.30 часот