БЕЧИЧИ е познато летувалиште кое се наоѓа на 4км од центарот на Будва. Карактеристично по неговата долга и широка песочна плажа од скоро 2км. Бечичи е центарот на туризмот и во овој дел се наоѓаат најголемите луксузно хотели, има огромен број на ресторани и кафулиња. Шеталиштето во Бечичи ќе ве однесе директно во Стариот град во Будва.

ВИЛА ПАЛМА – Бечичи

ВИЛА ПАЛМА се наоѓа на 250м од плажа во непосредна близина на хотелот Бела Виста.Вилата располага со ½ и 1/3 соби како и  1/3 и ¼ студија. Студијата се со  комплетно опремена кујна, сопствено купатило, клима, тв, тераса. Собите се со сопствено купатило, клима (вклучена во цената), тв, фрижидер, тераса. Во вилата се наоѓа и ресторанот Палма каде гостите од вилата имаат појадок и вечера. Исхраната е континентална (избор од неколку јадења). Појадокот е од 07-10часот, а вечерата од 17 до 20часот. Вилата нема сопствен паркинг.

– 15% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.02.2022

СМЕНАПЕРИОДЦЕНА
0 11.06-20.06 265
120.06-29.06270
229.06-08.07285
308.07-17.07300
417.07-26.07315
526.07-04.08315
604.08-13.08315
713.08-22.08300
822.08-31.08285
931.08-09.09270
10 09.09-19.09 265

            * Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ

                           ( 9 пoлу пансиони ( појадок и вечера) со вклучен превоз

 • – Прво дете до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот
 • – Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 50% од цената на аранжманот, за сместување во ¼ соба
 • – Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 70% од цената на аранжманот, За сместување во 1/3 соба
 • -Попуст за лица над 12год – 20% попуст
 • – Дете до  5 год. кое не користи кревет и храна- ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра )
 • * Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра.
 • * Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.
 • * Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

Поаѓање за Црна Гора:
Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот

 • –     Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.
 • –     Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.
 • –     Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
 • –     Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

 • *Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.              
 • Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец
 • ( освен седишта 1 и 2)

НАПОМЕНА

 • Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 • Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра,
 • Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 •  Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 •  За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.
 •  ТА не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
 • При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.
 • За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата до 01.04.2022.
 • За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
 • Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
 • Во случај на отказ на резервација уплатена со ковид ваучер, на патникот ќе му се издаде нов ваучер со намалени отказни пенали.
 • Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.
[contact-form-7 404 "Not Found"]