Оваа преубава вила се наоѓа во мирна улица во самиот центар на Кала Нера. Локацијата и е 100 метри од море во самиот центар на Кала Нера. Студио 02 се сместени на приземје и на први спрат и поседуваат француски кревет или два стандардни кревети, кујна (фрижидер, решо со две рингли, , прибор и садови според бројот на гостите), купатило со туш-када, сеф, ТВ, клима и тераса со гарнитура за седење. Студио 03, сместени се на приземје и на први спрат и поседуваат француски кревет или два одвоени кревети како и трет стандарден кревет, кујна(фрижидер, решо со две рингли, прибор и садови според бројот на гостите), купатило со туш-када, ТВ, клима(вклучена во цена) и тераса со гарнитура за седење. Студио 04, сместени се на приземје и поседуваат четири стандардни кревети, кујна(фрижидер, решо со две рингли, , прибор и садови според бројот на гостите), купатило со туш-када, ТВ, клима(вклучена во цена) и тераса со гарнитура за седење.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ОД МИНИМУМ 50% ЗАКЛУЧНО ДО 31/03/2022, ОДОБРУВАМЕ -10% ПОПУСТ


МАЈ
30
ЈУН
09
ЈУН
19
ЈУН
29
ЈУЛ
10
ЈУЛ
20
ЈУЛ
31
АВГ
10
АВГ
21
АВГ
31
СЕП
11
СЕП
21
број на ноќевања101010111011101110111010
Студио 02 по лице7911915919922926924926923919914999
Студио 03 по лице699912914917920918920919914911979
Студио 04 по лице59791091291491691491691591299969
Family club*
Дете 2-14 г
393939393939393939393939
  • Прво и второ дете од 2-14 години плаќаат цена дадена во табелата, во придружба со 2 возрасни лица по цена од СТД 02 и користи кревет во СТД 04, или заеднички кревет (дете до 6 год) со возрасни лица во СТД 02/СТД 03

НАПОМЕНА

  • Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 10.00 часот.
  • Студијата и апартманите се чистаат еднаш на три дена а постелнина се менува на половина смена.
  • Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните.
  • климата се доплаќа 5 евра на ден по студио/апартман

ТУРИСТИЧКА ТАКСА

  • Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.

ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ

  • Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари. За овој аранжман важат општите услови за патување
[contact-form-7 404 "Not Found"]