Вила Нектариос се наоѓа во Полихроно, на прва линија до плажа, покрај камениот споменик во Полихорно. Располага со мал број на соби и е идеална за оние кој преферираат плажата да им е близу.  Вилата нема сопствен паркинг. Сите соби се опремени со клима (вклучена во цената), ТВ, сопствен тоалет, мини кујна опремена со основен прибор за готвење и јадење, балкон, wi-fi (за брзината на интернетот не гарантираме). Во услугата не се вклучени пешкири. 

Вилата располага со 4 соби од кој, две трокреветни, еден апартман со една спална за пет лица, и еден двоспален апартман за 4 лица. 

Трокреветните студиа се наоѓаат на приземје, и балконот е во правец кон друга вила, имаат еден дупли кревет и едно единечно легло, кујната е одделена од спалниот дел кој се затвара со врата, располагаат со сопствен тоалет со туш кадичка, кујната е опремена со основен прибор за готвење и јадење и мал фрижидер, имаат ТВ и клима вклучена во цената. 

Двоспалниот апартман се наоѓа на прв спрат и истиот се состои од кујна опремена за готвење и јадење, од неа се влага во две посебни спални од кои едната е со две единечни легла, другата со еден спален кревет, овој апартман има балкон со поглед на море. 

Едноспалниот апартман се наоѓа на прв спрат и истиот се состои од две простории, погодни за сместување на 5 возрасни лица, т.е во спалната има 3 единечни легла и тераса која гледа према море, и голема просторија каде е кујната опремена со основен прибор за готвење и јадење, и две единечни легла. 

Координати: 40.018739, 23.526825

-15 % за резервации до 31.12.2023за 100% уплата до 10.01.2024
-10 % за резервации до 29.02.2024за 100% уплата до 10.03.2024
-7 % за резервации до 30.04.2024за 100% уплата до 10.05.2024
Напомена: промо цените и не подложат на попуст!

Цените се изразени за НАЕМ на Студио / Апартман за 7 ноќевања

Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредост од 62мкд.

Напомена: првите три термини и последните два се промо цени и на нив не следува попуст

ВИЛА НЕКТАРИОС – ПОЛИХРОНО
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
ТерминиНоќ.1/3 СТУДИО2/4 АПП1/5 АППКоментар
16.05-23.05.202477999119Промо цени
23.05-30.05.2024799129149Промо цени
30.05-06.06.20247129169189Промо цени
06.06-13.06.20247239259289
13.06-20.06.20247309319349
20.06-27.06.20247359399429
27.06-04.07.20247379429459
04.07-11.07.20247469499529
11.07-18.07.20247469499529
18.07-25.07.20247519549579
25.07-01.08.20247539569599
01.08-08.08.20247549579609
08.08-15.08.20247519549579
15.08-22.08.20247509549579
22.08-29.08.20247429449479
29.08-05.09.20247349379409
05.09-12.09.20247289319349
12.09-19.09.20247229259289Промо цени
19.09-26.09.20247179199229Промо цени
НАПОМЕНИ: 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (четврток)

  • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
  • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
  • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
  • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
  • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

  • -Битола -(Автобуска Станица Транскоп-на перон) – 40еур по лице
  • -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
  • -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
  • -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
  • -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице