Вилата се наоѓа во централниот дел на градот. Одалеченост од плажата е околу 150 метри и 100 метри од центарот на Паралија. Поседува двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија, на прв и трет спрат. Четворокреветните студија поседуваат два француски кревети. Студијата поседуваат една просторија, кујнски дел, тераса, ТВ, купатило и клима (се доплаќа). За време на престојот, гостите сами ја одржуваат хигиената.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН, БЕЗ ПРЕВОЗ

Вила SIMOS08.06.
17.06.
17.06.
26.06.
26.06.
05.07.
05.07.
14.07.
14.07.
23.07.
23.07.
01.08.
01.08.
10.08.
10.08.
19.08.
19.08.
28.08.
28.08.
06.09.
06.09.
15.09.
15.09.
24.09.
Број на ноќевања999999999999
Студио 02 наем215250290340395450450450390330270210
Студио 03 наем240280330380440490490490430370305245
Студио 04 наем265310360410470520530530460405345270
  • Климата се доплаќа по студио/апартман;

НАПОМЕНА:

  • Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.
  • Климата се доплаќа 5 евра од ден по студиотo
  • Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 10.00 часот а постелнина се менува на половина смена.
  • Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните.
  • За овој аранжман важат општите услови за патување

ТУРИСТИЧКА ТАКСА:

  • Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.  

Локација: https://maps.app.goo.gl/h9pCDKFFMwXZgwJG6