Вилата КЕРИОН СТУДИО е лоцирана во местото Скала Потамиа на 100 метри од плажа.Излегува на познатата плажа Голден бич или златна плажа која е воедно најголемата плажа на островот. Во непосредна близина на вилата имате супермаркети, многу таверни, сувенирници.
Вилата располага со четирикреветни апартмани убаво опремени.

КОРИСТЕЊЕ НА WI – FI ( БЕСПЛАТНО)

Доплата за користење на клима уред 6 € од ноќ од соба

За рана резервација се уплаќа аванс 50% од вредноста на аранжманот. Остатокот се доплаќа 21ден пред поаѓање.

НАПОМЕНИ:
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌИ

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:
60 € за возрасни – повратна карта
45€ за деца до 12 години – повратна карта;
45 € за возрасни или деца – карта во еден правец
*Поаѓање во 02:00 часот;

ДОПЛАТА ЗА БРОДСКА КАРТА :
20€ за возрасни – повратна карта;
15 € за дете од 02 – 12 години – повратна карта

-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
-РЕАЛИЗАЦИЈАТА СО КАКВО ВОЗИЛО ЌЕ СЕ ИЗВРШИ ПРЕВОЗОТ ЌЕ ЗАВИСИ ОД ПРИЈАВЕНИОТ БРОЈ НА ПАТНИЦИ;
– ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
– ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;
– ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЦЕНИТЕ(ЗГОЛЕМУВАЊЕ ИЛИ НАМАЛУВАЊЕ) СО ОБЈАВУВАЊЕ НА НОВ ЦЕНОВНИК НЕМА ДА СЕ МЕНУВА ЦЕНАТА НА ВЕЌЕ ДОГОВОРЕНИТЕ УСЛУГИ;
– ВО СЛУЧАЈ НА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ ОД СТРАНА НА ПАТНИКОТ ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ;
– ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;
– ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ДВАЕСЕТ И ЕДЕН ДЕН (21) ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
– ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА,СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ(ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА) САМО ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ САМ СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕКЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА ;
– ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;
-АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТКОНЕКЦИЈАТА;- ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ЗА СТУДИО;

СТУДИЈАТА:
ИМААТ КРПИ ЗА ЛИЦЕ;
ИМААТ ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА И САПУН;
ЧИСТЕЊЕ 2 ПАТИ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 7 ДЕНА;

Опис на студиjата во Вила „КЕРИОН СТУДИО“

СТУДИО БР.4 (1/2)
Студиото се наоѓа на високо приземје.Има еден дупол кревет,клима уред, кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор, Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со поглед во убав двор полн со зеленило. Студиото располага со стандардно купатило и WC.

СТУДИО БР.5 (1/3)
Студиото се наоѓа на прв спрат.Има еден дупол кревет и еден поединечен кревет,клима уред, кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор, Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со поглед кон море. Студиото располага со стандардно купатило и WC.

СТУДИО БР.8 (1/3)
Студиото се наоѓа на прв спрат.Има еден дупол кревет и еден поединечен кревет,клима уред, кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор, Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со поглед кон море. Студиото располага со стандардно купатило и WC.

Error: Contact form not found.