Вилата се наоѓа во централниот дел на Сивота, на околу 250 метри од плажата Galikos. Студијата 02,03 се сместени на приземје и први спрат и поседуваат француски кревет или два стандардни кревети, кујна (фрижидер, решо со две рингли, , прибор и садови според бројот на гостите), купатило со туш-када, ТВ, клима-вклучена во цена, заедничка тераса со гарнитура за седење или посебен балкон. Апп 03 се сместени на втори спрат, подкровна косина, со посебен влез, купатило со туш-када, ТВ, клима-вклучена во цена, тераса со гарнитура за седење. Апп 04 е сместен на први спрат, поседува француски кревет во спална соба и и дневен престој каде има уште два кревети. Кујнскиот дел е во склоп со дневниот престој, купатило, и тераса со гарнитура за седење.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ОД МИНИМУМ 50% ЗАКЛУЧНО ДО 31/03/2022, ОДОБРУВАМЕ -10% ПОПУСТ

Вила FOTINIMAJ
29
ЈУН
08
ЈУН
18
ЈУН
28
ЈУЛ
08
ЈУЛ
19
ЈУЛ
29
АВГ
09
АВГ
19
АВГ
30
СЕП
09
СЕП
19
СЕП
30
број на ноќевања1010101011101110111010117
Студио 02 по лице591191892392793293493292891991399949
Студио 03 по лице4989149189229229249229199129896939
Family club*
Дете 2-14 г.
29393939393939393939392920
Апп 03 по лице491091792292592792992792491591097939
Family club*
Дете 2-14 г.
29393939393939393939392920
Апп 04 по лице4989139189239249259249199139996920
  • Прво дете од 2-14 години плаќаат цена дадена во табелата, во придружба со 2 возрасни лица по цена од СТД 02 и користи кревет во СТД 03, или заеднички кревет (дете до 6 год) со возрасни лица во СТД 02
  • Прво и второ дете од 2-14 години плаќаат цена по табелата во придружба на 3 возрасни по цена од АПП 03 и користат помошен кревет во АПП 03 или заеднички кревет ( дете до 6 год. ) заедно со возрасни

НАПОМЕНА

  • Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 10.00 часот.
  • Студијата и апартманите се чистаат еднаш на три дена а постелнина се менува на половина смена.
  • Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните.
  • климата се доплаќа 5 евра на ден по студио/апартман

ТУРИСТИЧКА ТАКСА

  • Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.

ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ

  • Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари. За овој аранжман важат општите услови за патување
[contact-form-7 404 "Not Found"]