Вила “ELSA се наоѓа на одлична лoкација во центарот на Неи Пори на 50m од плажа, позади хотел Олимпик Бич кој е на сама плажа. Вилата е со одличен квалитет на сместување и голем комфорт на студијата, купатилата и балконите. Сите студија се четворокреветни (две дупли легла) и се наоѓаат на приземје, први и втори кат. Секое студио е опремено со: кујна со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер, тоалет, TV, гардеробер, просторни тераси со тенда за сонце со масичка и столчиња со поглед кон улица (некои студија и со поглед кон море). Wi-Fi интернет – бесплатен, клима со доплата 7€ од ден на лице место. Вилата поседува лифт за гостите. Наспроти вилата има супермаркет. Сите студија се со одличен квалитет и доста просторни. Обезбеден простор за багаж на денот на сместување/заминување на гостите. Гостите со сопствени возила може да се паркираат пред вилата. Ви поасакуваме пријатен престој.
 
EARLY BOOKING – Лето 2024 

10% попуст за целосна уплата до 01.02.24  |  5% попуст за целосна уплата до 01.03.24

“ELSA”
Неи Пори
терминМАЈЈУНИЈУЛИАВГУСТСЕПТЕМВРИ
19260209162330071421280411182501081522
бр. ноќи7777777*7 *7 *7 *7 *7 *7 *777777
1/4 студио100125145185215235420460530530530530530245225195165135100
опис на ценовникотцени по лице со превозцени за наем на цело студио без превозцени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • –  Цените  со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 • –  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години – БЕСПЛАТНО;
 • –  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 09:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • –  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • –  Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата.
 • –  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН!!
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;
 • –  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • –  Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
 • –  Доплата за клима – 7€ од ден (се плаќа на лице место);
 • –  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз НЕИ ПОРИ, според термини од табелата Патни Информации
 Град на поаѓање Mесто на поаѓање  Време на поаѓањеСкопје – Неи Пори (310km)
 Куманово: (бензинска Макпетрол – автопат)04:15h Скопје – Катерини – Неи Пори

 Автопат (Е75)  Трошоци во еден правец:
 Патерини во Македонија (430ден)
 Патарини во Грција (7.10€)
 Скопје: (паркинг пред VIP хотел)05:00h
 Штип: (паркинг пред нова пошта)05:00h
 Велес: (бензинска, мотел Македонија) 05:45h
 Неготино: (бензинска, Макпетрол)06:15h
 Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица)07:00h
 Поаѓање од Неи Пори:                      15:00 по МК време / 16:00 по ГР време (веднаш пред вилата)