Вила Алексндра Калитеа – Б категорија се наоѓа во централниот дел на Калитеа, во мирна област со многу зеленило во самиот центар на местото. Одалечена од плажа 250м, располага со  трокреветни студија  сите со поглед на двор и плоштад. Сите студиjа располагаат со еден дупли и еден единечен кревет, сопствен тоалет со туш, сопствена тераса, опремени кујни со садови за готвење и прибор за јадење, ТВ, wi-fi (за брзината на интернетот не гарантираме) и клима со доплата (5еур/ден).

Цените се изразени за НАЕМ на апартман за 7 ноќевања

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62мкд.

Напомена: првите два термини и последните три се промо цени и на нив не следува попуст. 

Калитеа – најдобрата плажа на Касандра
Вила Александра Б кат – Калитеа1/3 студиоНАПОМЕНА
Термин/Услуга7 наем7 наем
19.05-26.05.202489ПРОМО
26.05-02.06.2024119ПРОМО
09.06-16.06.2024179 
16.06-23.06.2024249 
23.06-30.06.2024299 
30.06-07.07.2024349 
07.07-14.07.2024429 
14.07-21.07.2024439 
21.07-28.07.2024359 
28.07-04.08.2024459 
04.08-11.08.2024499 
11.08-18.08.2024499 
18.08-25.08.2024489 
25.08-01.09.2024329 
01.09-08.09.2024289 
08.09-15.09.2024229 
15.09-22.09.2024189ПРОМО
22.09-29.09.2024169ПРОМО
Цените се дадени за наем на студио 7 ноќи во Еур за уплата МКД.
Дозволено е сместување спрема капацитетот на студио (број на кревети)
освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Автобуски превоз 40 Еур возрасни Битола и Прилеп .
Доплата за превоз 10 Еур: Струга,Oхрид, Ресен.
Доплата за превоз Скопје, Велес, Кавадарци 45 Еур
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст – 10 Евра од редовната цена.
За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст.
Термините обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст.
Попустите не може да се комбинирааат.
Туристичката такса се плаќа на лице место.
 Важат Општите услови за патување на СКТМ.

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (недела)

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45 еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45 еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45 еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • -Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40 еур по лице
 • -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40 еур по лице
 • -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50 еур по лице
 • -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • -Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • -Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште