Оваа вила се наоѓа во градина од маслинки над Валтос плажата. Одалечена 400 метри од море и околу 500 метри од стариот град Парга. Студио 02 поседуваат два стандардни кревети или еден француски кревет со можност за додавање на помошен кревет. Студијата поседуваат кујнски дел (фрижидер, решо со две рингли, , прибор и садови според бројот на гостите), купатило,ТВ,клима и тераса со гарнитура за седење. Апартмани 03 се сместени на високо приземје, први и втори спрат и поседуваат спална соба со француски кревет и простор за дневен одмор со кауч на расклопување за 1 или 2 особи, кујски дел (фрижидер, решо со две рингли, прибор и садови според бројот на гостите), купатило со туш-када, фен за коса, ТВ, клима и тераса со гарнитура за седење. Климата се доплаќа 7 евра по студио/ во апартман по користен клима уред. Диогенис-А– студијата се реновирани и се на високо приземје, први и втори спрат. Диогенис-Б -студијата се на приземје.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ОД МИНИМУМ 50% ЗАКЛУЧНО ДО 31.03.2022, ОДОБРУВАМЕ -10% ПОПУСТ

Диогенис АMAJ
29
ЈУН
08
ЈУН
18
ЈУН
28
ЈУЛ
08
ЈУЛ
19
ЈУЛ
29
АВГ
09
АВГ
19
АВГ
30
СЕП
09
СЕП
19
СЕП
30
број на ноќевања1010101011101110111010117
Студио 02 по лице99159219259289349369349299219169139/
Апп 03 по лице89139199239279329349329279199139119/
Помошен кревет4989119139149169179169149997969/
Диогенис БMAJ
29
ЈУН
08
ЈУН
18
ЈУН
28
ЈУЛ
08
ЈУЛ
19
ЈУЛ
29
АВГ
09
АВГ
19
АВГ
30
СЕП
09
СЕП
19
број на ноќевања101010101110111011101011
Студио 02 по лице89139199239279329349329279199139125

НАПОМЕНА:

  • Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.
  • Климата се доплаќа 7 евра од ден по студио/апартман
  • Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 10.00 часот а постелнина се менува на половина смена.
  • Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните.
  • За овој аранжман важат општите услови за патување

ТУРИСТИЧКА ТАКСА:

  • Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување. 
[contact-form-7 404 "Not Found"]