Кефалонија е најголем остров во Јонското море, сместено јужно од Лефкада и Итака и северно од Закинтос. Кефалонија е грчки остров, кој ќе Ве маѓепса на прв поглед. Обалата му е преполна со заливи. Плажите претежно се каменести и песочни. Тоа што со сигурност е загарантирано е кристално чистото море! Кефалонија е остров со чудесни пејсажа, преубави плажи, симпатични места, љубезни домаќини, остров на мирот и спокојот, кое ќе Ве натера повторно да го посетите.

Порос е едно од најубавите и најатрактивните места на Кефалонија. Сместен е во подножјето на планините Атрос и Пахни и окружен е со бујна вегетација. Не е класично туристичко летувалиште, повеќе е активно градче и пристаниште во кое доаѓаат туристи највеќе од Западна Европа. Од главниот град Аргостоли е одалечен 41км, а до Скала 12 км. Порос ги има скори сите содржини, од убави плажи, романтични шеталишта, до најубавите таверни и ресторани на Кефалонија, односно продавници, бутици и сувенирници. Порос е сместен во југоисточниот дел на островот Кефалинија, е тоа е трето пристаниште на островот од кое тргнуваат траектите за Пелопонез.

ЦЕНА

 ЈУЛИ
СМЕСТУВАЊЕТИП НА СМЕСТУВАЊЕ07.07.-15.07.14.07.-22.07.21.07.-29.07.28.07.-05.08.
Vila Dina1/2249€269€269€269€
Vila Kristi1/2 поткровје
1/2 стандард
239€
249€
259€
269€
259€
269€
259€
269€
1/3239€239€239€239€
1/4229€229€229€229€
1/5219€219€219€219€
Villa Pantelis1/2249€269€269€269€
1/2 со поглед на море279€299€299€299€
Vila Astir1/2249€269€269€269€
1/2 со поглед на море279€299€299€299€
1/3239€239€239€239€

АВГУСТ

СМЕСТУВАЊЕТИП НА СМЕСТУВАЊЕ04.08.-12.08.11.08.-19.08.18.08.-26.08.25.08.-02.09.
Vila Dina1/2269€249€249€229€
Vila Kristi1/2  поткровје
1/2 стандард
259€
269€
239€
249€
239€
249€
219€
229€
1/3239€239€239€219€
1/4229€229€229€209€
1/5219€219€219€/
Vila Pantelis1/2269€249€249€229€
1/2 соба со поглед на море299€279€279€259€
Vila Astir1/2269€249€249€229€
1/2 со поглед на море299€279€279€259€
1/3239€239€239€219€

СЕПТЕМВРИ

СМЕСТУВАЊЕТИП НА СМЕСТУВАЊЕ01.09.-09.09.08.09.-16.09.
Vila Dina1/2209€179€
Vila Kristi1/2  поткровје
1/2 стандард
199€
209€
169€
179€
1/3199€169€
1/4189€149€
1/5219€139€
Vila Pantelis1/2209€179€
1/2 соба со поглед на море239€209€
Vila Astir1/2209€179€
1/2 со поглед на море239€209€
1/3199€169€

Цените се дадени по лице

Што е вклучено:

  • Сместување на база 7 ноќевање во повеќе креветни апартмани/студија/соби во избраниот хотел или вила на Кефалонија/Порос
  • Превоз со високо туристички автобус на релација Скопје – Порос – Скопје
  • Организација на аранжманот и пратител на групатa

Не е вклучено во цена:

  • Задолжително меѓународно патничко и здравствено осигурување
  • Бродкса карта на релација Келини – Порос – Келини кој чини 35 евра
  • Задолжителна туристичка такса за Грција која се наплаќа од 01.01.2014. година (дневно по соба: приватно сместување – 1,5 евра, хотели 1* и 2* – 0,5 евра, хотели 3* – 1,5 евра, хотели 4* – 3 евра, хотели 5* – 4 евра) – се плаќа во агенција.
  • Факултативни излети
  • Индивидуални трошоци.