• 15 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.12.2023 вон сезонски цени (јуни и септември)
 • 10 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.12.2023 на сезонски цени  (јули и август)

Вила ,,Eva” (поранешна вила ,,Corfu”) е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел ”Corfu” , на 50 метри од плажа. Располага со четири-креветни апартмани и четири-креветни студија, на втори спрат со комплетно опремени кујни, WC, тераси.

*Доплата за туристичка таска 1.5 еур на ден,(се плаќа во вилата).

*попустот не важи за промо цени

ТерминиБр. ноќевања1/4 студио1/4апартман
24.05.20248150 промо170 промо
01.06.20247250270
08.06.20247310330
15.06.20247370390
22.06.20247380450
29.06.20247430500
06.07.20247480560
13.07.20247570590
20.07.20247570590
27.07.20247590610
03.08.20247590610
10.08.20247570590
17.08.20247570590
24.08.20247500520
31.08.20247440460
07.09.20247380400
14.09.20247300330
21.09.20247200 промо220 промо

*Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

Студио број 7 се наоѓа на третиот кат , има еден брачен кревет и два единечни , во истата просторија е кујната опремена со голем фрижидер и мини  шпорет со релна Климата и ТВ,тераса. 

Апартман број 8 се наоѓа на третиот кат , има еден брачен кревет во посебна соба и два единечни  во дневниот простор , во истата просторија е кујната опремена со голем фрижидер и мини шпорет со релна  Климата и ТВ, тераса. 

Студио број 9 се наоѓа на третиот кат , има еден брачен кревет и два единечни , во истата просторија е кујната опремена со голем фрижидер и мини шпорет со релна Климата и ТВ,тераса. 

Услови под кои важи аранжманот

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
 • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
 • За деца до 12 години 2,170мкд. (35 евра) 
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • т.а. не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на самата агенција. 

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ