Оваа вила се наоѓа на неколку минути пеш до шеталиштето и 150 метри од плажата Galikos. Студио 02 и 03, се сместени на први и втор спрат и поседуваат француски кревет и кревет на извлекување со стандардна големина, кујнски дел (фрижидер, решо со две рингли, прибор и садови според бројот на гостите), купатило со туш-када,ТВ,клима(вклучена во цена) и тераса со гарнитура за седење. Апартмани 02 и 03 сместени на први и втори спрат, поседуваат француски кревет во спална соба, а во друга просторија има кујна (фрижидер, решо со две рингли, прибор и садови според бројот на гостите) каде се наоѓа третиот кревет на извлекување со стандардна големина, купатило со туш-када, ТВ, клима(вклучена во цена) и тераса со гарнитура за седење. Апартман 04+2 е сместен на први спрат, има две одвоени спални и дневен престој во кој се наоѓа кревет на развлекување, ТВ, купатило и кујнски дел

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ОД МИНИМУМ 50% ЗАКЛУЧНО ДО 31/03/2022, ОДОБРУВАМЕ -10% ПОПУСТ

Вила APOLONМАЈ
29
ЈУН
08
ЈУН
18
ЈУН
28
ЈУЛ
08
ЈУЛ
19
АВГ
30
СЕП
09
СЕП
19
СЕП
30
број на ноќевања1010101011101010117
Студио 02 по лице591291992693293692091398949
Студио 03 по лице491091692092493291691096939
Апп 02 по лице691392092793393792191499959
Апп 03 по лице591191792192593291991196949
Помошен кревет29498912913912969493929
Family club*
Дете 2-14 г.
29393939393939293920
  • Прво и второ дете од 2-14 години плаќаат цена дадена во табелата, во придружба со 2 возрасни лица по цена од СТД 02 / апп 02 и користат помошен кревет во СТД 03/АПП 03, или заеднички кревет (дете до 6 год) со возрасни лица во СТД 02/АПП 02;

НАПОМЕНА

  • Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 10.00 часот.
  • Студијата и апартманите се чистаат еднаш на три дена а постелнина се менува на половина смена.
  • Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните.
  • климата се доплаќа 5 евра на ден по студио/апартман

ТУРИСТИЧКА ТАКСА

  • Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.

ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ

  • Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари. За овој аранжман важат општите услови за патување
[contact-form-7 404 "Not Found"]