Вила Амели се наоѓа во централниот дел на Лептокарија, 150 метри од плажа.
Во понудата на вила Амели се двокреветни и трикреветни студија.
Сите студија имаат основно опремена кујна, тоалет, тераса, телевизор, клима уред ( со доплата ).

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

терминистудио 1/2студио 1/3студио 1/4
20.05-27.05597989
27.05-03.06698999
03.06-10.06109119129
10.06-17.06139149159
17.06-24.06179189199
24.06-01.07209229239
01.07-08.07249259269
08.07-15.07269279289
15.07-22.07279289299
22.07-29.07309319329
29.07-05.08309319329
05.08-12.08309319329
12.08-19.08309319329
19.08-26.08299309319
26.08-02.09269289299
02.09-09.09219239249
09.09-16.09179199209
16.09-23.09139159169
23.09-30.098999109

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во ценате Е вклучено:
7 ноќевања во студио
Безжичен интернет

Во ценате НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Доплата за клима уред  € на ден ( се плаќа во вилата )
Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

Едно дете до 6 години може да користи заеднички кревет, бесплатно.
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање:

Град – местопоаѓањевозрасендете 2-12 г
Скопје – Дрводекор04:0045 €35 €
Велес – БП Макпетрол-кружен тек04:3045 €35 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес03:4060 €50 €
Неготино – бензинска, Неготино05:0045 €35 €
Граничен премин – бензинска Шимов06:0045 €35 €
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон04:0040 €30 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола03:1540 €30 €
Струга – Хотел Дрим02:1550 €40 €
Кичево – БП Пуцко Петрол02:1555 €45 €
Охрид – БП Лук Оил излез Битола02:3050 €40 €
Ресен – Автобуска станица03;1550 €40 €

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

Грчко времеМакедонско времеЛетовалиште
13;3012;30Неи Пори
14;0013;00Лептокарија
14;5013;50Паралија

ТА го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
Поради густиот сообраќај во летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

GPS 40.06027937656725, 22.566018498150413

Error: Contact form not found.