Вила Алекс се наоѓа на само 50 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на Ксамил. Располага со трокреветни соби на приземје и на прв кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима, WI-FI.

Климата е вклучена во цената***

Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања

ВО СТУДИЈАТА ДОЗВОЛЕНО Е СМЕСТУВАЊЕ САМО НА ПАТНИЦИТЕ КОИ ШТО СЕ ВПИШАНИ ВО ВАУЧЕРОТ!!!

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку граничен премин Меџитлија: 

 • Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку граничен премин Меџитлија:

 • Битола (Пред спортска Сала) – 35€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 35€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

 • 00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер
 • 00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
 • 00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
 • 01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
 • 02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
 • 03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • 03.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
 • 04:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
 • 04.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
 • 01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

Туристичка агенција го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин Меџитлија Битола со што задолжително е поседување на валиден ПАСОШ ( Ако автобускиот превоз  НЕ може да се реализира преку ГРЦИЈА во тој случај би биле валидни нови цени за патување преку граничен премин Ќафасан-Струга )

 НАПОМЕНИ:

 • – За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
 • – Можност за дополнителен кревет во oдредени студија – Бесплатно;
 • – Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
 • – Климата е вклучена во цената;
 • – Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
 • – За хигиената на собите се грижат гостите;
 • – За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.


ПОПУСТИ:

 • – За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;
 • – Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!


ПЛАЌАЊЕ:

 • –  Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд;
 • –  Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
 • –  За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

Агенцијата како оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]