Afrodite Studios II е новоизградено сместување кое се наоѓа на само неколку минути од плажата. Вилата е модерно дизајнирана, опремена со нов мебел и имаат се што ви треба за пријатниот одмор. Ова сместување се наоѓа во Скала Потамија, оддалечено околу 270 метри од плажа и 1 км од центарот. Најблискиот пазар е оддалечен околу 400 метри. Сместувањето е изградено во 2018 година. Располагаат со ТВ, клима, опремена кујна, купатило и балкон. На гостите им е достапен и интернет пристап. Чистењето се врши секој ден освен сабота, додека замена на постелнина и крпи се врши на секои три дена. Сместувањето нема приватен паркинг, но веднаш до зградата и на блиските улици можете да најдете доволно простор каде што можете да го оставите вашето возило.

Доколку барате ново сместување, сместено блиску до плажа и во мирна област, тогаш Afrodite II може да биде одличен избор за вас.

Дополнителни информации 

EARLY BOOKING ПОПУСТ

-20% ПОПУСТ за резервации до 15.02

Studios Afrodite IIЦена по соба
http://studios-afrodite-ii.hotels-thassos.com/en/
350m од Голден Бич
ТерминУслугаКлима уредWi-Fi ИнтернетStudio 1/ 2Studio 1/ 3
31.05 – 07.06.247 ноќевањаДоплата 7 еур на денБЕСПЛАТНО189 €199 €
07.06 – 14.06.247 ноќевања239 €249 €
14.06 – 21.06.247 ноќевања339 €349 €
21.06 – 28.06.247 ноќевања379 €399 €
28.06 – 05.07.247 ноќевања459 €479 €
05.07 – 12.07.247 ноќевања499 €519 €
12.07 – 19.07.247 ноќевања579 €599 €
19.07 – 26.07.247 ноќевања599 €619 €
26.07 – 02.08.247 ноќевања599 €619 €
02.08 – 09.08.247 ноќевања599 €619 €
09.08 – 16.08.247 ноќевања599 €619 €
16.08 – 23.08.247 ноќевања599 €619 €
23.08 – 30.08.247 ноќевања599 €619 €
30.08 – 06.09.247 ноќевања419 €429 €
06.09 – 13.09.247 ноќевања359 €369 €
13.09 – 20.09.247 ноќевања259 €269 €
20.09 – 27.09.247 ноќевања219 €229 €

Цената вклучува:

* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)

* Користење на Wi-Fi

* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)

* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости

* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

* Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.

Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Цената не вклучува: 

* Туристичка такса од 1,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот 

* Превоз  

* Патничко осигурување 

* Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

Напомена:

* Бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

* Агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.

* Резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!

* Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата. 

* За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија – Тасос – Македонија :

• Скопје 60€         • Штип 70€

• Велес 60 €         • Радовиш 70€

• Неготино 60€ • Струмица 70€

• Граничен премин 60€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)

* Задолжителна доплата за траект 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-11,99 години