ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

HOTEL „St.George Ski & Holiday“ 4****

 (15.07.2019 – 12.09.2019)

Хотелот „St.Georgi Ski & Holiday“ е хотел со 4**** лоциран на само 500 метри од ски лифтот. Располага со соби, студија и апартмани кои се опремени во стилот на древното минато и модерното време и има одлична понуда на дополнителни содржини: внатрешен базен со минерална вода и спа центар. Гостите имаат на располагање финска сауна, арома сауна, парна бања, солна соба со топли клупи, џакузи, детско катче, фитнес, паркинг  и интернет.

Цената е по лице од ден и вклучува:

  – Ноќевањe  според избраната услуга

– Користење на внатрешниот  базен со минерална вода,  финска сауна, арома сауна, парна бања, солна соба со топли клупи, џакузи, детско катче, фитнес, паркинг  и интернет.

Цената не вклучува:

-Превоз и патничко осигурување

Услови за деца:

– Деца до 5,99 години бесплатно (со 2 возрасни на дополнително легло)

– Второ дете од 6 до 14,99 години сместено на дополнително легло бесплатно

-Доплата за сместување во студио: 3 евра од ден по студио

-Доплата за сместување во апартман: 6 евра од ден по апартман

-Доплата за еднокреветно сместување: 13 евра од ден

Бонус од хотелот:

При уплата на минимум три лица, хотелот Ве сместува во апартман без доплата

Напомена:

– Во студијата  можат да се сместат 2+1 лица

(2 лица плаќаат 100%, останатите според возраста)

– Во апартманите со една спална можат да се сместат 2+2 лица

(2 лица плаќаат 100%, останатите според возраста)

– Во апартманите со две спални можат да се сместат 4+2 лица

(4 лица плаќаат 100%, останатите според возраста)

–          Доколку во хотелот престојуваат 20 лица, хотелот го задржува правото да ги промени часовите на оброците, како и да не ја сервира храната на блок маса, туку по мени

Плаќање исклучиво  во денарска противвредност по курс 1€= 62 денари