Локација: Хотелот Sentido Bellevue Park се наоѓа во близина на Порт Ел Кантауи. Одалечен е околу 3 километри од центарот и пристаништето на на овој туристички лоикалитет односно, околу 12 километри од градот Сус, 30 километри од аеродромот во Монастир и околу 140 километри од аеродромот во Тунис. Реновиран во 2017 година, луксузниот хотел се состои од четири згради, врамени со прекрасна градина полна со зеленило. Од 2021 година припаѓа на синџирот хотели Сентидо.

Соби: Хотелот располага со 387 соби. Сите соби се опремени со клима, балкон, бања, фен, телефон, Wi-Fi интернет, мини фрижидер, сеф, подни плочки и сателитска ТВ. Стандардните соби се со димензии од окулу 35м2, фамилијарните окулу 55м2, а Superior Family се со 2 одвоени спални и 2 купатила (75м2).

Содржини: рецепција, надворешен базен, внатрешен базен, главен ресторан, два a la carte ресторани – медитерански и ориентален, лоби бар (отворен 24 часа), бар покрај базен и ориентално кафуле, анимација, детско игралиште, Wi- Fi интернет, интернет катче, главен надворешен базен, детски базен, внатрешен базен. Дополнително се доплаќаат чување деца, ориентално кафе, увозни пијалоци, часови по тенис, рекети и тениски топчиња, спортови на вода, спа, разни масажи, амам, таласотерапија, ајурведа, маникир, педикир и фризер.

Спорт и забава: фитнес сала, тениско игралиште, џакузи, одбојка на плажа, аеробик, аквагим, ватерполо.

Плажа: Хотелот е сместен на песочна плажа.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Директен авионски лет на релација Скопје – Монастир – Скопје, со вклучен чекиран багаж до 20кг.

» Аеродромски такси и сигурносни такси.

» Сместување на All Inclusive концепт според резервираниот термин

» Организиран групен трансфер аеродром – хотел – аеродром (На барање, со доплата може да биде организиран приватен трансфер).

» Локална асистенција и Услуги на претставник на организаторот.

» Организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

» туристички таккси – се плаќаат на рецепција во хотелите (2 TND за хотели со 3*, односно 3 TND за хотели со 4* и 5* по лице од ден. (1 EUR = 3,3 TND) 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции…), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување. 

Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот. “

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Агенцијата не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување.