ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Сус, на 140 км од аеродромот во Тунис. Излегува на сопствена песочна плажа. Во близина се наоѓа трговски центар, кафулиња и дискотеки.

Сместување: 650 соби во една главна зграда. На располагање до собите се 6 лифтови. Уредени се во ориентален стил, со бања, TV со сателитски канали, телефон, мини бар – со доплата.

Хотелски содржини: Хотелот располага со рецепција, голем отворен базен со мостови, детски базен, внатрешен загреан базен, главен ресторан и А`la Carte ресторани. Во текот на летото функционира ресторан на отворено Neptune, помеѓу плажата и базените; 7 барови, 6 лифтови, сеф на рецепција, менувачница, фризер. Wi fi интернет на јавните површини.

Спорт и забава: Покрај целодневните анимации, хотелот нуди СПА и фитнес  центар,  дискотека, детски клуб (4-10 години), анимации за деца, спортски активности покрај базенот и на плажа, вечерни шоу програми: кабаре, танц.

Плажа: Има сопствена песочна плажа.