Хотелот се простира на самата плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце. 
Има сопствен ресторан во кој се служи појадокот. 
Уживајте во освежителни пијалоци, кафе или мала ужина во надворешниот бар на хотелот – на тераса со прекрасен поглед на заливот Торонеос.  Хотелот е лоциран на шеталиштето во Полихроно и е во близина на различни таверни, кафулиња и продавници.  Гостите можат да го користат јавниот простор за паркирање во близина.

ПОПУСТ за рана уплата

 • – 20% попуст за резервации со целосна уплата до 01.03.22
 • – 15% попуст за резервации со целосна уплата до 15.03.22
 • – 10% попуст за резервации со целосна уплата до 01.04.22
 • –   7% попуст за резервации со целосна уплата до 10.04.22
ТерминУслугаDoubleTripleQuadrapleQuadraple
Ground Floor
Цена по лице за 7 ноќевања со појадок
22.05 – 29.05.20227 BB89 €99 €109 €75 €
29.05 – 05.06.20227 BB109 €119 €129 €95 €
05.06 – 12.06.20227 BB129 €139 €149 €115 €
12.06 – 19.06.20227 BB149 €159 €169 €135 €
19.06 – 26.06.20227 BB179 €189 €199 €165 €
26.06 – 03.07.20227 BB209 €219 €229 €195 €
03.07 – 10.07.20227 BB229 €239 €249 €215 €
10.07 – 17.07.20227 BB269 €279 €289 €255 €
17.07 – 24.07.20227 BB299 €309 €319 €285 €
24.07 – 31.07.20227 BB319 €329 €339 €305 €
31.07 – 07.08.20227 BB319 €329 €339 €305 €
07.08 – 14.08.20227 BB319 €329 €339 €305 €
14.08 – 21.08.20227 BB319 €329 €339 €305 €
21.08 – 28.08.20227 BB309 €319 €329 €295 €
28.08 – 04.09.20227 BB269 €279 €289 €255 €
04.09 – 11.09.20227 BB199 €209 €219 €185 €
11.09 – 18.09.20227 BB159 €169 €179 €145 €
19.09 – 26.09.20227 BB139 €149 €159 €125 €

Цените се дадени во евра за уплата во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Важна напомена:

 • При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.
 • Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.
 • Лежалките се достапни со купен пијалок од барот на плажа. 
 • Барот Ви нуди можност да направите и целодневна резервација за лежалки и истата е со доплата.

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања со појадок
 • Wi-Fi интернет на рецепција, бар и плажа
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Цената не вклучува:

 • Можност за доплата за вечера 10 еур по лице на ноќ (иста цена за возрасни и за деца).
 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел
 • Клима уред се доплаќа 6 еур на ден (се плаќа во хотелот)
 • Можност за доплата за вечера
 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • PCR тест доколку е потребно

Доплати и попусти за деца и трет возрасен

 • Прво дете до 5,99г. во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • Второ дете до 5,99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО 
 • Второ дете до 6-11,99 години во Triple room не користи легло плаќа 30% 
 • Прво дете до 11,99г. во Quadraple room на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен
 • Второ дете до 11,99 во Quadraple соба на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • Трето дете 0-11,99 во Quadraple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен
 • Трет возрасен на редовно легло во Triple / Quadraple плаќа 50% од цената за возрасен
 • Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасен

Максимум сместување

Double room – 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи легло)

Triple – 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99 (второ дете не користи легло)

Quadraple – 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99 (трето дете не користи легло)

Минимум сместување

Double или Triple room – 2 возрасни

Quadraple room – 2 возрасни и 2 деца до 11,99 / 3 возрасни
 

Напомена за резервации со попусти:

 • бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!
 • агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.
 • резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!
 • доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација. 
 • за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст неможе да се комбинира со други попусти
 • Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.
Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
Скопје 40 €Битoла 35 €Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
Велес 40 €Прилеп 35 €• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
Штип 40 €Струга 40 €• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Смоквица• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
Радовиш 40 €Охрид 40 €• 04:00 h Скопје (Дрводекор)• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Струмица 40 €Кичево 45 €• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
Неготино 40 €Ресен 35 €• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
Смоквица 40 € • 05:40 h Смоквица•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
Граничен премин Богородица 40 € • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) 
Превозот оди на релација Скопје – Геракини – Неа Потидеа – Калитеа – Полихроно – Ханиоти – Пефкохори
 • Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.
 • Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach  
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

НАПОМЕНА ЗА ХОТЕЛОТ:

 • Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • При правењето на резервација задолжително е да се наведе датумот на раѓање на детето кое патува. Хотелот го задржува правото на лице место да наплати трошоци кои произлегуваат од неточно дадени податоци на патниците.
 • Сите Ваши дополнителни барања и желби ќе бидат испратени до партнерите, но агенцијата не го гарантира исполнувањето на истите.

Дополнителни легла: тие се речиси секогаш со помали димензии од стандардните кревети и се на расклопување од метална или дрвена конструкција или фотељи на отварање што може да влијае на комодитетот во Вашата соба.

Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале. Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Влез / Напуштање на хотелот :

 • Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 14 часот. Напуштањето на хотелските собите е најдоцна до 12 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот.
 • Организаторот на патување не е овластен да ја проценува важноста на патните и други документи. Ве молиме проверете ги Вашите патни документи дали имаат важност најмалку 3 месеци од последниот датум на Вашиот престој, односно датумот на враќање назад во Македонија.
 • Ве молиме информирајте се во агенцијата за деталите на патничко осигурување.

РЕЗЕРВАЦИЈА И ОТКАЗ :

 • За да се направи барање за резервација е потребна уплата од 30% од вкупната цена на аранжманот или ако е поинаку наведено на самата понуда која соджи одреден вид на попуст.
 • Целосната доплата на аранжманот е до 14 дена пред денот на поаѓање.
 • Доколку резервацијата се прави во период пократок од 21 ден пред почетокот на аранжманот, барање за резервација се прави со 100% уплата.
 • Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации, или друг вид на попуст не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.

Дополнителен услов за отказ :

Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено наручување / 100% сакции си остануваат по резервацијата.

[contact-form-7 404 "Not Found"]