Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно

Плажа: Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња. Користењето на лежалки е со доплата.

Услуга: Изнајмување на соба (ROOM ONLY)

Интернет: Бесплатно wi-fi на рецепција, бар и плажа

Сместување: Трокреветните соби се на прв и втор кат и имаат 3 редовни легла. Сместувањето може да биде до максимум 2 возрасни и 2 деца до 11,99, второ дете не користи легло, или три возрасни.
Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило со туш, балкон.

Хотелски содржини: Хотелот се простира на самата плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце. 
Има ресторан во кој се служи појадок и бар си тераса каде може д нарачате пијалоци и храна. 
Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Користењето на лежалки е со доплата.

Early Booking попуст – 15% за резервации до 15.02.2024

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен! 

Polychrono Beach Hotel 3* – Polychrono
Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќи
ПериодУслугаTriple room
24.05 – 26.05.242 RO99 €
26.05 – 02.06.247 RO199 €
02.06 – 09.06.247 RO279 €
09.06 – 16.06.247 RO349 €
16.06 – 23.06.247 RO439 €
23.06 – 30.06.247 RO469 €
30.06 – 07.07.247 RO509 €
07.07 – 14.07.237 RO589 €
14.07 – 21.07.247 RO639 €
21.07 – 28.07.247 RO639 €
28.07 – 04.08.247 RO639 €
04.08 – 11.08.247 RO639 €
11.08 – 18.08.247 RO639 €
18.08 – 25.08.247 RO639 €
25.08 – 01.09.247 RO539 €
01.09 – 08.09.247 RO399 €
08.09 – 15.09.247 RO309 €
15.09 – 22.09.247 RO239 €

Цените се дадени во евра за уплата во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Цената е дадена по соба и вклучува:

 • 7 ноќевања
 • Wi-Fi интернет на рецепција, бар и плажа

Доплати:* Користење на клима уред – 7 еур на ден
* Туристичка такса од 3 еур по соба на ноќ која се плаќа на лице место.

Превоз Македонија – Грција – Македонија 

 • * Скопје / Велес / Неготино / Гр. премин Богородица – 45 € за возрасни и 35 € за деца до 11,99 г.
 • * Струмица, Штип – 60 € за возрасни и 50 € за деца до 11,99 г. 
 • * Битола / Прилеп – 40 € за возрасни и 30 € за деца до 11,99 г.
 • Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe. 
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус. 
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција за време и место на поаѓање.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето. 
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Напомена за резервации со попусти:

 • * бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!
 • * агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.
 • * резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!
 • * доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација.
 • * за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 10% попуст на терминот со пониска цена

Начин на резервирање и правила за отказ:

 • *Резервација се прави со уплата на 30% од вкупниот износ. 
 • Доколку резервацијата се прави 14 или помалку денови пред датумот на започнување потребно е 100% уплата на вкупниот износ.
 • *За резервација е потребно да се дадат точно име и презиме на сите патници и датуми на раѓање
 •  Корисникот може во секој момент да се откаже од патувањето и тоа треба задолжително да го направи во писмена форма.
 • *Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци како надомест во определен процент:
 • – за отказ од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5%
 • – за отказ од 44 до 30 дена пред патувањето 20%
 • – за отказ од 29 до 20 дена пред патувањето 50%
 • – за отказ од 19 до 15 дена пред патувањето 80%
 • – за отказ од 14 до 0 дена пред патување или во текот на патувањето 100%