10% попуст за уплата до 29.02.2024

Цените се дадени по лице на ден на база All Inclusive

Тип на Соба15.04-02.06 30.09-13.1003.06-16.06 09.09-29.0917.06-30.0601.07-14.07 26.08-08.0915.07-25.08
Economy Room 1/34551587187
Hills Side Room 1/34551587187
Standart Room 1/24553627591
Superior Room 1/34756647893
Standart Room SUN/MARINA47607185100
Apartmaments in Villas 1/44958678095
Superior Aparment MARINA Sea View 1/456647589105

Во цената е вклучено:
– All Inclusive (се вклучено);
– Чадори и Лежалки на плажа ГРАТИС;
– Snack Bar
– Користење на 3 отворени базени со чадори и лежалки;
– Користење на мини аква парк;
– Надворешен паркинг (резервација не е дозволена);
– Користење на Спа центар;

Во цената не е вклучено:
– Tуристичка такса и хотелско осигурување 1,50€ по лице на ден; Деца 12-18 години 1€ по лице на ден; Деца до 11,99 години плаќат само 0,50€ по лице на ден; (ннаплата во агенција)

Услови – Попусти и Доплати:
– Деца 0-1,99 години ГРАТИС;
– Деца 2-11,99 години 50% попуст на дополнително легло, во присуство на две возрасни лица;
– Доколку дете до 11,99 години престојува со 1 возрасно лице во 1/2 дете добива 20% попуст;
– Доколку две деца до 11,99 години престојуваат со 1 возрасно лице, деца добиваат 30% попуст;
– Доколку во Standart Room (1/3) или Standart Hills Side (1/3) четврто лице е дете до 11,99 се сместува ГРАТИС;
– Доколку во 1/3 Еconomy Room престојуваат 2 возрасни + 1 дете до 6,99 години, дете има 70% попуст на дополнително легло;
– Трето и Четврто возрасно лице имаат по 30% попуст;
– Сместување во Апартман минимум 3 полни суми или 2 возрасни + 2 деца;
– Доколку во апартман 1/4 престојуваат 4 возрасни лица + 1 дете до 11,99 години детето е ГРАТИС
– За Single Room доплата +70% од цените наведени од табелата;
– Доплата за соба со поглед на море 7€ по лице на ден;
– Baby Cot – 7€ на ден;
– Спа центар – избор на третмани доплата на лице место;

Напомена:
– Economy Room – (18m²) се соби со најмала квадратура и се одалечени до 250 метри од море и најголема е трокреветна соба.
– Hills Side Room – не се погодни за постари лица-лоцирани се на крај во ресортот и зградите немаат лифт, одалеченост од море 150-200 метри;
– Superior Room (28-32m²) можат да бидат четворокреветни и се наоѓат 30-70 метри од море.
– Standart Room е предвидена за max 3 возрасни лица (француски лежај + дополнително легло) лоциран 100-200 метри од море;
– Aparment in Villas – се лоцирани на 100-150 метри од море (чајна кујна на барање-претходна резезрвација)
– Superior Apartment се наоѓаат на сама плажа и сите соби имат директен поглед на море;