ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ:

Хотелот е реновиран во 2013 година.

Туристите на возраст помеѓу 2 – 12.99 години се сметаат за деца од страна на хотелот.

ОПИС НА СОБИ

Double room: 
• централна климатизација
• сателитска ТВ
• мини-фрижидер
• телефон
• сеф (доплата)
• купатило со туш / када
• фен за коса
• балкон
• средување на соба- дневно
• промена на постелнина- 2 пати неделно
• промена на крпи – 3 пати неделноApartment:
• централна климатизација
• сателит
• ТВ кутија мини-фрижидер
• телефон  
• купатило со туш / када
• фен за коса
• средување на соба- дневно
• постелнина промени – 2 пати неделно

ХОТЕЛСКИ СОДРЖИНИ:

• Ресторан
• лоби бар
• бар на базен
• Wi-Fi во лоби, рецепција и базен (бесплатно)
• сеф (доплата)
• конференциска сала (до 120 седишта)
• убавина и третман на тело
• перална (доплата)
• паркинг (доплата)
• домашни миленици не се дозволени

Спорт и рекреација:

Бесплатно
• Отворен базен
• внатрешен базен
• фитнес аеробик, пилатес
• пикадо, танцување

Доплата
• Сауна
• парна бања

За деца:
• Детско креветче (бесплатно, на барање)
• висок стол (бесплатно)
• детски базен
• Детски забавен клуб – 6 дена во неделата , вечерно мини диско

Плажа:
• градска песочна плажа; чадори за сонце и лежалки – доплата
• покрај  базен: чадори за сонце, лежалки – бесплатно

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд

Туристичка такса:

  • 1,1 еур по лице на ноќ за возрасен (12+г.)
  • 0,6 еур по лице за ноќ за деца (2-11,99г.)

Репрезентативна Такса:

  • 1 еур по лице на престој за возрасен (12+г.)
  • 0,5 еур по лице на престој за деца (2-11,99г.)

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.