ЛОКАЦИЈА:

150 метри од плажа.

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ:

Хотелот е реновиран во 2012 година.КАПАЦИТЕТ:• 5-катна зграда со лифт
• 12 double rooms (макс . 2 лица, 16 m²)
• 2 Junior suites (макс. 2+2 лица, 30 m²)
• 2 family rooms (larger double room, макс. 2+1 лица, 20 m²).

Туристите на возраст помеѓу 2 – 11.99 години се сметаат за деца од страна на хотелот.

ОПИС НА СОБИ

Double room: 
• 
индивидуален клима уред
• сателитска ТВ
• Мини бар
• Телефон
• Wi-Fi (доплата)
• бања со туш и фен
• Балкон  
• средување на соба – два пати неделно
• промена на постелнина – еднаш неделно
• промена на крпи – два пати неделно
   

ХОТЕЛСКИ СОДРЖИНИ:

• Ресторан
• лоби бар
• бар на  базен  
• ноќен клуб
• Wi-Fi во лоби (доплата)
• Сеф (доплата)
• менувачница
• услуга во соба
• перална (доплата)
• обезбеден паркинг (бесплатно)
• домашни миленици не се дозволени

Спорт и рекреација:

Бесплатно
• отворен базен

Доплата
• фитнес
• Масажа
• Сауна
• парна бања

За деца:
• Детско креветче (доплата)
• висок стол (бесплатно)
• бебиситерка (доплата)
• Мини клуб

Плажа:
• градска песочна плажа; чадори за сонце, лежалки – доплата
• покрај базен: чадори за сонце, лежалки – бесплатно

ЦЕНОВНИК

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд

Туристичка такса:

  • 1,1 еур по лице на ноќ за возрасен (12+г.)
  • 0,6 еур по лице за ноќ за деца (2-11,99г.)

Репрезентативна Такса:

  • 1 еур по лице на престој за возрасен (12+г.)
  • 0,5 еур по лице на престој за деца (2-11,99г.)

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.