Хотелот Тино лоциран на прва линија на брегот на Охридското езеро, нуди удобно сместување со бесплатен паркинг и WiFI. Употребата на Спа центарот е бесплатна. Таа Се состои од топла када, сауна и термална бања.

Хотелот располага со 50 соби (еднокреветни, двокреветни и трокреветни), сите опремени со клима уред, телефон, интернет врска, кабловска ТВ и мини бар. Собите се реновирани во 2020 година.

Повеќето од собите се со поглед кон стариот град, црквата Св.Канео и Охридското Езеро

ЦЕНИ ВО ПЕРИОД ЗА ЈУЛИ И АВГУСТ

Соба со поглед кон град

 • 4 дена / 3 ноќи – 99€ (Со појадок по лице)
 • 8 дена / 7 ноќи – 210€ (Со појадок по лице)

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА ЛЕТО 2021

Соба со поглед кон град

 • 4 дена / 3 ноќи – 109€ (Со појадок по лице + пловење со кајак или излет со брод до Св. Наум)
 • 8 дена / 7 ноќи – 249€ (Со појадок по лице + избор од летање со параглајдер – нуркање – адреналинска тура со мотори)

 Цената вклучува:

 • Користење на Спа Центар (џакузи,сауна,парна бања)
 • Ноќевање со појадок и вечера по лице на ден
 • Интернет и ТВ
 • Паркинг
 • Соба со поглед кон езеро – 5 евра од ноќевање по соба.

Доплати:

 • Туристичка такса 40 денари по ноќевање од лице
 • Доплата за вечера – 9 еур по лице од ноќ
 • Деца до 5,99 год–гратис (во двокреветна соба, без дополнително легло)
 • Деца од 6 – 11,99 год – 10 ЕУР ДОПЛАТА ОД НОЌ (во двокреветна соба, со дополнително легло)
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]