ТЕРМИН ОД:Ноќевање со појадок Соба 1/2 
26.057190
02.067220
09.067270
16.067290
23.067320
30.067340
07.077360
14.077360
21.077360
28.077360
04.087360
11.087360
18.087360
25.087290
01.097260
08.097230
15.097210
22.097190

Хотел SimOtel Ermis 3* се наоѓа во најубавиот дел на Ханиоти, поточно во строгиот центар на градот на околу 180 метри од плажа .  Хотелот има директен излез на градскиот плоштад а со тоа и на градското шеталиште. Со оглед на местоположбата, опкружен е со бројни ресторани, кафичи, сувенирници, продавници за гардероба како и продавници за храна, мини маркети, пекари итн.

Хотелот има рецепција која работи од 8 до 22ч секој ден, ресторан во кој се служи појадокот како и интернет конекција. Располага со двокреветни (две единечни легла) и трокреветни соби на прв и втор кат. Секоја соба има: сопствено купатило со туш, балкон, клима уред (вклучен во цена јули и август, во јуни и септември се доплаќа 5 еур. на ден по соба), фрижидер, фен.

* Појадок од 8:00 ч. до 10:00 ч. секој ден, шведска

маса со самопослужување.

Доплата за вечера 15 еур. по лице по оброк.

НАПОМЕНИ:

Цените во табелата се по лице, и вклучуваат  7 ноќивања со појадок

* Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла.

Туристичката такса од 2,5 еур. по соба на ден, се плаќа на лице место.

Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите

е до 09:00 часот локално време.

* Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.

* Цените се дадени во евра плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur =

62,00 мкд.

ПОПУСТИ:

* За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

* Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен

попуст по друга основа.

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:

За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на

потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на

аранжманот.

УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:
* Уплата 50% од износот на аранжманот
* Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
* Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат

наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуeлни во периодот на доплата.

ПРЕВОЗ:
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање

на автобусот според локалните сообраќајни услови и прописи.

* Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се

паркира автобус,
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

* Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање.

* Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство,

а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур.

по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:

•     Возрасни: 45 € (еден правец 35 €)

•     Деца од 2 до 12 години: 35 € (еден правец 30 €)

•     Деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус);