Хотелот Скардус нуди релаксација и удобност во сите сезони. Зимската убавина, фасцинантната природа, свежината на летото даваат прекрасна и релаксирачка панорама. Хотелот со 4 sвезди нуди пријатна атмосфера, при што големо внимание се посветува на испреплетеноста на модерното и традиционалното.

Хотел Скардус нуди висококвалитетни услуги со капацитет од 140 кревети, организирани во повеќе типови стандардни и апартмани, каде 2 ВИП Апартмани се опремени со сауна.
Посебно внимание се посветува на ресторанот, каде можете да се послужите со различна храна со висок квалитет и одличен вкус.
Покрај ресторанот, барот и две конференциски сали, кои се опремени со сите професионални услови за одржување состаноци, семинари и конференции, хотелот располага и со Спа центар со два базени (за возрасни и деца), три сауни и фитнес центар. Масажи се нудат на барање.

Цени валидни од 01.12.2020 – 20.12.2020

3 дена / 2 ноќи – 68 € ( со појадок и вечера по лице)

Цени валидни од 21.12.2020 – 31.03.2021

3 дена / 2 ноќи – 86 € ( со појадок и вечера по лице)

НОВОГОДИШНИ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ

(Период за престој 30.12.2020 – 02.01.2021 и намалени цени до 01.12.2020)

 • 4 дена / 3 ноќи – 130 евра (пакет аранжман по лице )
 • 5 дена / 4 ноќи – 170 евра (пакет аранжман по лице)

Дадените цени се по лице за 3 или 4 ноќевања и вклучуваат :

 • Пакет 3 ноќевања : 3 ноќевања со појадок и вечера,
 • Пакет 4 ноќевања : 4 ноќевања со појадок и вечера
 • Интернет, паркинг

Дадените цени вклучуваат :

 • Појадок и вечера
 • Користење на базени и СПА Центар
 • Интернет
 • Паркинг
 • Деца до 3.99 год. со 2 возрасни – бесплатно
 • Деца од 4-11.99 год. на доп.легло – 50% попуст

Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противредност по курс 62 денари

Доплата за туристичка такса – 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)

Можност за користење на ваучери за домашен туризам.

[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]